Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


03 sierpień 2015

Informacja Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej

Informujemy, że w związku z organizacją wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2015 komunikacja pasażerska odbywająca się w ciągu komunikacyjnym Siewierz - Ostrożnica będzie odbywać się w następujący sposób.

 

 

Linia nr 738

 • przyspiesza się odjazd autobusu z Siewierza z godz. 14.38 na godz. 14.15 (przejazd przez skrzyżowanie ul. Nakielskiej i Obwodnicy o godz. 15.22)

 • przyspiesza się odjazd autobusu z Tarnowskich Gór z godz. 14.45 na godz. 14.20 (o godz. 15.06 autobus na przystanku Mierzęcice Osiedle poczeka na przejazd peletonu).


Linia nr 179

 • w kursie o godz. 14.13 z Mierzęcic autobus pojedzie bezpośrednio do Tarnowskich Gór (nie zrealizuje postoju na przystanku Świerklaniec Park). Jego odjazd powrotny z Tarnowskich Gór z planowej godz. 15.35 zostanie przyspieszony na godz. 15.25. Spodziewany czas zamknięcia wyjazdu z dworca autobusowego to godzina 15.40. (nie dotyczy wyjazdu w kierunku Lasowic ulica Częstochowska będzie zamknięta wcześniej ! ). W razie zamknięcia skrzyżowania w Świerklańcu autobus w tym kursie nie obsłuży przystanku „Świerklaniec Park” kierując się bezpośrednio z ulicy Oświęcimskiej w stronę Tąpkowic.

 

Linie nr 17, 105, 246, 225, 283, 625, 646:

 • autobusy odczekają na otwarcie poszczególnych odcinków dróg na trasie przejazdu.

 

Linia nr 269

 • autobusy kursować będą wg odrębnego rozkładu jazdy, zgodnie z którym w czasie przejazdu peletonu przez Siewierz i Boguchwałowice zakończenie kursów nastąpi na placu w rejonie skrzyżowania ulicy Targowej i 21 Stycznia w Przeczycach (przystanek „Przeczyce Przystań”).


Linia nr 105

 • będzie kursowała w obu kierunkach na trasie skróconej Mierzęcice - „Bobrowniki Rondo” (postój i zawracanie), według obowiązującego rozkładu jazdy; dla wozów, które znajdą się w tym czasie na Osiedlu Wieczorka będzie obowiązywał postój na przystanku „Piekary Śl. Os.Wieczorka Dworzec”.

 

Ponieważ dokładne określenie czasu wyłączeń poszczególnych odcinków dróg i skrzyżowań jak również stopnia zakorkowania ulic jest w praktyce nie możliwe, dlatego prosimy o potraktowanie poniższych ustaleń jako przybliżonych, pomocnych w planowaniu przejazdów w czasie trwania wyścigu. Bieżącą lokalizację autobusów na trasie można ustalić korzystając z zakładki „autobusy online” na stronie: www.mzkp.pl