Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


20 marzec 2015

Filip Kołomyjec– laureatem konkursów przedmiotowych z matematyki i chemii

Po raz kolejny Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Nowej Wsi znalazło się w zaszczytnym gronie szkół gimnazjalnych województwa śląskiego, których uczniowie osiągnęli najwyższe laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

 


W ubiegłym roku szkolnym nasza uczennica jako jedyna spośród wszystkich uczniów z powiatu będzińskiego, uzyskała tytuł laureata konkursu z chemii. Obecny rok szkolny potwierdził, że Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego to „ kuźnia talentów” umysłów ścisłych.

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Filip Kołomyjec uzyskał zaszczytny tytuł laureata dwóch konkursów: matematyki i chemii!

Konkursy kuratoryjne należą do bardzo trudnych, a słowa: „matematyka” czy „chemia” mówią same za siebie. Jedni wolą ich nawet nie wypowiadać, a dla Filipa to przysłowiowa „bułka z masłem”.

I etap konkursu kuratoryjnego odbył się w listopadzie w szkole, drugi etap – rejonowy odbył się w Mysłowicach (matematyka) i w Dąbrowie Górniczej (chemia). Aby się zakwalifikować do etapu III należało osiągnąć 85% punktów. Filip napisał obydwa konkursy z zapasem punktów.

Przygotowania do konkursów rozpoczęły się już w 1 klasie, ponieważ oprócz talentu do osiągnięcia takiego sukcesu trzeba ciężkiej pracy, wytrwałości i systematyczności oraz dużego wkładu pracy nauczycieli. Do III etapu konkursów, który odbył się w marcu w Katowicach niezbędne było opanowanie przez Filipa zakresu materiału całej podstawy programowej z danego przedmiotu oraz wiele dodatkowych zagadnień wykraczających poza podstawę.

Laureaci konkursów, poza wielką satysfakcją, zwolnieni są z danej części egzaminu gimnazjalnego, uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów. Dodatkowo drzwi każdej szkoły średniej stoją dla nich otworem.Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, jeszcze większych sukcesów!