Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


27 maj 2014

I Gminno – Parafialny Turniej Tenisa Ziemnego

W majowy weekend w dniach od 23 do 25 na korcie kompleksu sportowego Orlik w Mierzęcicach, odbył się I Gminno – Parafialny Turniej Tenisa Ziemnego Kobiet i Mężczyzn. Cieszące się dużą frekwencją rozgrywki udowodniły, że wśród mieszkańców gminy jest wielu wytrawnych tenisistów jak i zagorzałych kibiców.

 

Do turnieju, którego pomysłodawcą był wikariusz ks. Artur Szlęzak, organizatorem Urząd Gminy w Mierzęcicach i Parafia św. Mikołaja w Targoszycach, zgłosiło się 14 sympatyków tenisa ziemnego. Rywalizacja odbywała się w formule open tj. bez limitu wiekowego. Po oficjalnym rozpoczęciu i rozlosowaniu grup, odbyły się mecze eliminacyjne, podczas których zawodnicy rozegrali po jednym secie systemem „każdy z każdym”. Za każdy wygrany mecz, zawodnik otrzymywał 1 pkt. Choć turniej miał swobodną formę, to niektóre mecze były wyjątkowo zacięte.

Do sobotniego półfinału zakwalifikowali się: w kategorii kobiet Asia Cichoń, Aleksandra Wojdas, Wiktoria Golińska, Aleksandra Brudzińska natomiast w kategorii mężczyzn: Roman Cichoń, Wojciech Barański, ks. Artur Szlęzak i Mateusz Twardokęs.

Wyniki poszczególnych meczy półfinałowych:

 • Asia Cichoń - Aleksandra Wojdas, 5-7 2-6 dla Oli,
 • Wiktoria Golińska- Aleksandra Brudzińska 3-6, 6-4 dla Wiktorii,
 • Roman Cichoń - Wojciech Barański 6-0, 6-3 dla Romka,
 • Artur Szlęzak i Mateusz Twardokęs 2-6, 1-6 dla ks. Artura.

W niedzielne przedpołudnie rozegrano mecze o III miejsce, które po zaciętej walce zdobyli Wojciech Barański w kategorii  mężczyzn oraz Ola Brudzińska w kategorii kobiet. W finale zmierzyli się Roman Cichoń - ks. Artur Szlęzak oraz Wiktoria Brudzińska- Aleksandra Wojdas.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Kategoria kobiet
I miejsce Aleksandra Wojdas
II miejsce Wiktoria Brudzińska
III miejsce Ola Brudzińska

Kategoria mężczyzn
I miejsce Roman Cichoń
II miejsce ks. Artur Szlęzak
III miejsce Wojciech Barański

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc puchary, które wręczyli zawodnikom Wójt gminy Grzegorz Podlejski oraz Ksiądz Kanonik Janusz Rakoczy.

Zwycięzcom gratulujemy!