Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

10 kwiecień 2014

Matematyczny sukces Igora Opary

Z radością informujemy o zakwalifikowaniu się ucznia Gimnazjum im. Czesława Miłosza do II etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea.

 

 

 

Dnia 10 stycznia 2014 r. uczniowie mierzęcickiego gimnazjum wzięli udział w tym konkursie. Jego organizatorami były szkoły: Międzynarodowe Gimnazjum nr 51, Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 100 tysięcy uczniów z całej Polski. Warto podkreślić, że konkurs ten jest organizowany również w następujących krajach: Niemcy, Dania, Włochy, Austria, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry. Do kolejnego, czyli II etapu zakwalifikowało się 500 najlepszych uczniów w poszczególnych kategoriach. Wśród nich znalazł się również uczeń drugiej klasy mierzęcickiego gimnazjum, Igor Opara.

 

Gratulujemy sukcesu!