Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


23 styczeń 2014

„Dzień Babci i Dziadka” w Szkole Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach

„Znów zimowa przyszła pora, z nią jak zwykle – naszych uczniów odsłona. W kim się jeszcze plącze dusza, ten na Dzień Babci i Dziadka rusza”.

 


I tak już od lat, gdyż stoi to w tradycji naszej szkoły, Babcie i Dziadkowie przybywają w nasze progi aby razem ze swymi wnukami świętować ten uroczysty dzień. Dzień wyjątkowy, przepełniony radością, uśmiechami, wzruszeniami aż do łez.

Dnia 17 stycznia 2014 roku Babcie i Dziadkowie naszych uczniów zostali uroczyście przyjęci przez swych wnuków w naszej szkole. Przy kawie i smacznym ciastku mieli okazję zobaczyć występy swych najdroższych, które zostały przygotowane specjalnie na Ich cześć. Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali w formie wierszy, piosenek oraz tańców wspaniały program. Mali artyści z ogromnym przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane w tym dniu tylko do Nich.


Czas, który spędziliśmy we wspaniałej atmosferze minął bardzo szybko. Po tym cudownym wieczorze pozostało we wszystkich sercach to niezwykłe ciepło, które mogą dać tylko Babcie i Dziadkowie. Ci, którym zawdzięczamy tak wiele.