Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

06 grudzień 2013

Tańczymy, śpiewamy i czytamy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach bierze udział w dwóch projektach w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Mierzęcicach. 

 Czytamy razem oraz Klub Czytelniczy Zakładka zachęca do czytania i poznawania najpiękniejszych utworów literackich z klasyki dziecięcej i młodzieżowej. Polonistki zaznaczają, że warto zachęcać dzieci do czytania książek, warto czytać wspólnie z nimi, dzielić się spostrzeżeniami i wrażeniami po lekturze. Powinno się rozbudzać wrażliwość na piękno ojczystego języka nie tylko na lekcjach języka polskiego, stąd pomysł na Wieczorki literackie, które odbywają się popołudniami w szkole, a więc refleksyjne spotkania z książką. Wkrótce także szansa dla młodych czytelników na wyróżnienia w  Ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej, do której przygotowują się szczególnie piątoklasiści i szóstoklasiści, czytając Dynastię Miziołków Joanny Olech.

Ale to nie wszystko. Uczniowie  również tańczą i śpiewają. Zaczęło się zupełnie niewinnie: A może krótka choreografia do przedstawienia? Pomysł nauczycielki wychowania fizycznego – pani Anny Studentkowskiej – Tokarskiej od razu trafił na żyzny grunt i już wkrótce zawiązało się szkolne kółko taneczne.

A po przedstawieniu tańczyła już cała szkoła. Przysłowiowymi drzwiami i oknami uczniowie dostawali się na salę gimnastyczną, by tańczyć, tańczyć i tańczyć… Układy choreograficzne wymyślają wspólnie z nauczycielką i tańczą już hip hop, breakdance, rock'n'roll, a nawet walca. I cała szkoła porusza się w rytm muzyki tanecznej. Ciągle nowe pomysły i nowe inspiracje. Iść po lekcjach do domu? Ależ skąd… Idziemy potańczyć!- wołają wszyscy razem. -  A przy okazji lepiej się znamy, rozumiemy i mamy coraz więcej nowych przyjaciół, nawet ze starszych klas.

Dziś już na zajęcia taneczne do pani Ani chodzi prawie sześćdziesiąt osób i jeszcze są chętni. Roztańczona szkoła tańczy… ale i śpiewa. Pani Barbara Gurowiec – nauczycielka muzyki od lat prowadzi szkolny chór, a jej wychowankowie już nagrywają płytę w profesjonalnym studio muzycznym. Płyta ukaże się w grudniu i będzie promowała uzdolnioną młodzież z Gminy Mierzęcice. Uczennice pani Barbary Gurowiec zawalczą również o pierwsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym. Trzymamy kciuki, a młodsze pokolenie już bardzo aktywnie ćwiczy w chórze szkolnym, by dorównać poziomem poprzednikom.

Dyrektor szkoły Bożena Jach chwali zapał i kreatywność dzieci i młodzieży, przypominając, że sukcesy uczniów są sukcesem szkoły. Cieszy fakt, że dzieci chętnie do szkoły przychodzą i mogą znaleźć wspólne pasje i marzenia z rówieśnikami. A dla rozrywki i obcowania w świecie kultury organizowane są m. in. częste wyjazdy do kina, które z pewnością umilają dzieciom ich wolny czas.