Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


03 grudzień 2013

Miękki, puchaty i taki z łatką…

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie obchodzili  Dzień Pluszowego Misia- najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu. 

 


Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo… "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"W naszej szkole z okazji Dnia Pluszowego Misia Samorząd Uczniowski wręcza co roku MISIOWE MEDALE. Medalem zostaje odznaczony uczeń, który jest kolezeński, pomocny, nie używa wulgaryzmów, na którego zawsze  mogą liczyć inni uczniowi, tolerancyjny  – czyli uczeń który nadaje się na wspaniałego przyjaciela.

W roku szkolnym 3013/2014 wyróżniono następujących uczniów:

Julię Mech, Borysa Kozieł, Paulinę Gawron,Jakuba Krupę, Karolinę Płatek, Bartłomieja Dyragę, Wojciecha Jędrzejewskiego, Martynę Stelmach, Wiktorię Gawron, Marka Hawryłkiewicza, Emilię Jasińską, Macieja Kaczorka, Dominikę Purchałę, Miłosza Stanieckiego, Ninę Jasińską, Daniela Dróżdż.

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.