Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


31 październik 2013

Spotkanie z Posłem RP Jarosławem Piętą

30 października w Urzędzie Gminy Mierzęcice młodzież naszej gminy spotkała się z Posłem RP Jarosławem Piętą. Podczas spotkania uhonorowano wszystkich uczestników zorganizowanego przez Pana Posła wspólnie z Wójtem Gminy Mierzęcice regionalnego konkursu "Mierzęcice naszych marzeń".


Celem konkursu była promocja wśród uczniów lokalnego patriotyzmu oraz wiedzy z zakresu znajomości problemów regionalnych. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej o gminie Mierzęcice - o tym, co się w niej podoba i jakie zmiany powinno się wprowadzić.


Nagrodą główna ufundowaną przez posła Jarosława Piętę było zwiedzanie Sejmu RP.


Uczennice Anna Wojdas i Magdalena Sroka - zwyciężczynie konkursu zwiedziły Sejm RP w dniu 4 października o czym już Państwa informowaliśmy.


Wójt Gminy Mierzęcice - Grzegorz Podlejski wspólnie z gościem naszej gminy Posłem Jarosławem Piętą wręczyli nagrody oraz wyróżnienia dla wszystkich uczestników, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz zaangażowaniem w konkursowy projekt.