Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


14 październik 2013

Apel Komendy Powiatowej Policji w Będzinie

Listopad to miesiąc, który kojarzy się nam z uroczystościami Wszystkich Świętych oraz z Dniem Zadusznym. W nadchodzących dniach wielu z nas w ciszy i zadumie odwiedzi groby bliskich, przyjaciół, znajomych, tych wszystkich którzy "poprzedzili nas w drodze do wieczności".

 

Są jednak osoby, które w zbliżającym się okresie, będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi, jako okazję do kradzieży. Dlatego też kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi i stosowania się do poniższych rad:

 • wybierając się na cmentarze nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już zdecydujemy się na zabranie ze sobą ww. przedmiotów, wówczas nie powinniśmy ich trzymać w łatwo dostępnej torebce, czy też saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok.
 • na terenie cmentarzy "kieszonkowcy" obserwują oddalające się w celu nabrania wody dla roślin osoby, pozostawiające w okolicach nagrobków torebki. Ta chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, gdy chociażby na chwilę oddalacie się Państwo - zabierajcie ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzmy opiece jednej z tych osób.
 • apelujemy również, aby w samochodach nie pozostawiać w miejscach widocznych wartościowych przedmiotów, które mogą sprowokować sprawców do dokonania włamania,


Mając również na uwadze zwiększony ruch w okolicach cmentarzy apelujemy o:

 • niewsiadanie za kierownicę po alkoholu! - kierowcy powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami trzeźwości,
 • zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe, w tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia,
 • w przypadku gdy w rejonie cmentarza ruchem kierować będą policjanci należy w pierwszej kolejności stosować się do ich poleceń.


Zwracamy się również do pieszych aby korzystali z chodników, a w wypadku ich braku z poboczy. Przed wejściem na jezdnie powinni zachować szczególną ostrożność oraz przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Mamy nadzieję, że przedstawione rady i wskazówki sprawią, że to ważne dla wielu z nas święto przeminie w sposób bezpieczny.