Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

11 październik 2013

Z wizytą na Wiejskiej

W gminnym konkursie pod patronatem Posła na Sejm Jarosława Pięty i Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkolno - Przedszolnego w Nowej Wsi zajęli zaszczytne miejsca.

 

 • I miejsce: Anna Wojdas i Magdalena Sroka,
 • II miejsce - Julia Krolik i Jakub Krolik,
 • III miejsce - Sara Drong


Celem konkursu „Mierzęcice naszych marzeń” była promocja wśród uczniów lokalnego patriotyzmu oraz wiedzy z zakresu znajomości problemów regionalnych. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej o gminie Mierzęcice - o tym, co się w niej podoba i jakie zmiany powinno się wprowadzić. 

Nagrodą za zajęcie I miejsca była wycieczka do Warszawy.

 

Ania i Magda podzieliły się wrażeniami z wycieczki:

4 października pojechałyśmy z Magdą na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka ta była nagrodą w konkursie ''Mierzęcice naszych marzeń". Już o godzinie 6:00 musiałyśmy zjawić się w Sosnowcu, aby odjechać do naszej stolicy. Po długiej podróży dotarłyśmy do celu. Na początku zwiedzałyśmy gmach Sejmu, gdzie spotkałyśmy kilku ważnych polityków. Było to da nas niezwykłe przeżycie. Wszyscy dobrze się bawili, odwiedzając coraz to ciekawsze miejsca. Również Pan Poseł Jarosław Pięta okazał się być miłą osobą. Po zwiedzeniu Sejmu przyszedł czas na oczekiwany obiad. Zostałyśmy poczęstowane pyszną zupą pomidorową oraz wykwintnym drugim daniem. Jednak i tak ''gwiazdą'' obiadu był pyszny SERNIK. No cóż, ale wszystko ma swoje plusy i minusy, a NAJWIĘKSZYM minusem siedziby parlamentu są ciągłe kontrole – pytania o scyzoryk, ostre narzędzia, gaz trujący. Tak, to było bardzo męczące! Po obiedzie udałyśmy się na spacer po Starym Mieście.

Podsumowując wycieczka była naprawdę udana, wszystkim polecamy przeżyć coś takiego. Niektóre zdjęcia możecie znaleźć w szkolnej galerii gimnazjum w Nowej Wsi.

Anna Wojdas
Uczennica klasy III
ZSP w Nowej Wsi, Gimnazjum im. J. Kusocińskiego