Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


03 grudzień 2010

Inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy

Nowo wybrana Rada Gminy Mierzęcice rozpoczęła pracę. Podczas inauguracyjnej sesji w dniu 1 grudnia odbyło się zaprzysiężenie radnych oraz wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice. Los naszej gminy będzie spoczywał przez najbliższe 4 lata w rękach osób, którym zaufaliśmy podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Nowi radni otrzymali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Sebastiana Siudyka zaświadczenia o wyborze na tę funkcję oraz złożyli uroczyste ślubowanie. W skład obecnej, 15-osobowej Rady Gminy weszło 7 radnych z kadencji 2006 – 2010 oraz 8 nowych radnych. W porównaniu z poprzednim składem jest aktualnie więcej kobiet. Były bowiem 2, a teraz są 4. Jest też po raz pierwszy przedstawiciel utworzonego w 2007 roku sołectwa Mierzęcice II.

Pierwszą uchwałą podjętą przez Radę było przyjęcie „Regulaminu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice”. Spośród zgłoszonych kandydatów i w wyniku przeprowadzonych wyborów na stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice powołano Tadeusza Twardoch, a funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice powierzono Beacie Polanieckiej. Przypomnijmy, że Tadeusz Twardoch pełnił tę rolę już w poprzedniej kadencji.

Składamy gratulacje dla wymienionych wyżej osób i życzymy powodzenia w pracy dla dobra naszej gminy. Trzymamy kciuki za powodzenie wszelkich decyzji i działań, aby Gmina Mierzęcice rozwijała się równie dynamicznie jak przez ostatnie 4 lata.