Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


24 czerwiec 2013

Finały w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Uczeń  Paweł Kozieł ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Ogólnopolskie finały konkursu odbyły się 26 kwietnia 2013r. w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

 

Wszystkie prace finalistek i finalistów będą opublikowane w książce „Tak pisali najlepsi…”. Pawła do konkursu przygotowywała wychowawczyni Anna Jaskólska. Zmagania konkursowe trwały godzinę.

Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania w oparciu o historyjkę obrazkową. Po napisaniu pracy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody. Dzięki staraniom dyrektora szkoły Małgorzaty Drzewieckiej, Paweł otrzymał od „PKP Intercity” nagrody rzeczowe oraz bezpłatne bilety na przejazd do Warszawy.

Największą jednak atrakcją dla naszego ucznia była możliwość zwiedzania Warszawy. Spacer po stolicy dostarczył mu wielu wrażeń, które na zawsze pozostaną w pamięci.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi i czekamy na opublikowanie książki z jego pracą.

Anna  Jaskólska