Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


20 czerwiec 2013

Wycieczka do Teatru Dzieci Zagłębia

11 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przeczycach, pod opieką p. Lidii Bańki i p. Sylwii Hatlapy  wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl pt. „O Szewczyku, strasznym Smoku, Czarownicy i Królewnie”.

 


Akcja tej pełnej humoru opowieści o słynnym Szewczyku Dratewce umieszczona została w krainie chińskiego orientu. Za wielkim murem mieszka ogromny, ale dość prostoduszny Smok. Zła Czarownica rozkazuje mu porwać Królewnę. Zrozpaczona Ochmistrzyni i sprytny Szewczyk wyruszają jej na ratunek. W jaki sposób uda się im przezwyciężyć strasznego Smoka?.

Roztańczony i rozśpiewany spektakl pokazał, że nieprzyjaciela można pokonać na drodze rywalizacji, a nie walki. Przedstawienie spotkało się z niezwykłym entuzjazmem, a wręcz zachwytem ze strony małych odbiorców sztuki.

Żywa akcja, znakomita gra aktorów, napięcie spotęgowane muzyką i grą świateł, piękne kostiumy i scenografia oraz niezwykły klimat teatru na długo zostaną w pamięci widzów.

Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych. Dowiedziały się jak wygląda praca aktorów, jak przebiegają kolejne etapy przygotowania spektaklu, kto jest za nie odpowiedzialny. Mogły spacerować po prawdziwej scenie, oglądać z bliska scenografię, rekwizyty, lalki.

Zakończeniem pobytu w teatrze było pamiątkowe zdjęcie.


Sylwia Hatlapa