Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

18 czerwiec 2013

V Piknik Rodzinny w Nowej Wsi !

Dnia 14 czerwca w godzinach popołudniowych na gimnazjalnym placu szkolnym w Nowej Wsi już po raz piąty odbył się Piknik Rodzinny.

 


Wydarzenie zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Nowa Wieś i Okolice” oraz Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego panią Dorotę Sypniewską. W przygotowaniu imprezy, jak co roku zaangażowało się grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców. Na pikniku oprócz mieszkańców sołectwa i całej gminy, nie zabrakło Wójta Grzegorza Podlejskiego oraz wielu zaproszonych gości.

Jak zwykle było gwarno, sympatycznie, z mnóstwem dobrej zabawy. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji, występów, gier i pokazów. Na spragnionych artystycznych doznań gości czekały występy wokalne, taneczne oraz aktorskie przygotowane przez przedszkolaków i gimnazjalistów. W międzyczasie można było podziwiać galerię zdjęć z „życia szkoły” oraz wpisać się do kroniki szkolnej. W trakcie trwania zabawy można było skosztować kiełbasek z grilla oraz domowych ciast. Najmłodsi zaś mogli szaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Nowością w tym roku były pokazy militariów oraz stanowiska strzeleckie.

Ogromne emocje towarzyszyły licznym rozgrywkom sportowym. Uczestnicy mogli się zmierzyć w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, ubijanie piany czy wyścig w workach. Na zakończenie pikniku został rozegrany emocjonujący mecz piłki nożnej między gimnazjalistami i ich rodzicami. Na zwycięzców czekały gratulacje oraz symboliczne puchary.

Tego typu wydarzenie można uznać za niewątpliwy sukces. Szczególne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Piknik Rodzinny po raz kolejny stał się okazją do lepszego zintegrowania się nauczycieli, uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej. Z niecierpliwością czekamy na powtórkę w przyszłym roku.