Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


28 maj 2013

X Wyścig Kolarski w gminie Psary

9 czerwca 2013r. w gminie Psary na stadionie LKS Iskra Psary ul. Malinowicka,  zostanie przeprowadzony już X Wyścig Kolarski, skierowany zarówno do kolarzy kategorii Masters, czyli amatorów z licencja kolarską, jak i wszystkich miłośników rowerów nieposiadających licencji kolarskiej i niezrzeszonych w klubach kolarskich.

 

Na całość tej imprezy sportowej składają się dwa wyścigi: Wyścig o Puchar Firmy Rowerowej Merida ze startu wspólnego w kat. Masters, zaliczany do pucharu polski oraz Otwarty Wyścig o Puchar Wójta Gminy Psary skierowany do szerokiego grona amatorów kolarstwa w wieku od 6 lat. Dodatkowo w ramach amatorskiego wyścigu  rywalizować będą miedzy sobą kolarze z legitymacja policyjna o puchar komendanta powiatowego policji.

Wyścigi rozpoczną najmłodsi uczestnicy, którzy będą rywalizować na murawie stadionu. Pozostali uczestnicy będą mieli do pokonania dystans na szosie - 21,5 km, jadąc w peletonie wspólnie z kolarzami kategorii „Masters” po drogach gminy Psary.

Podczas X Mistrzostw Kolarskich odbędzie się również szereg imprez towarzyszących w ramach rodzinnego festynu rowerowego z grami i zabawami.

Organizatorami wyścigu są: UKS „Gimnazjum” Psary, Społeczny Komitet Organizacyjny, Urząd Gminy Psary, Starosta Będziński, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie.