Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


18 kwiecień 2013

Mam 6 lat - chcę iść do szkoły!

Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym rodzice naszych podopiecznych sami decydują o rozpoczęciu przez ich dzieci edukacji w klasie I.

 


To ostatni moment przed wprowadzeniem w 2014 r. obowiązku szkolnego obejmującego wszystkie sześciolatki. By zachęcić rodziców dzieci sześcioletnich do posyłania ich do szkoły, w dniu 16 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte.

O godz. 10.00 przybyli przedszkolacy wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci miały możliwość zwiedzić szkołę, wejść do klas. Po krótkim spacerze udały się na salę gimnastyczną, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne „Kot w butach” oraz popisy taneczne i wokalne w wykonaniu uczniów klas I – III. Maluchy miały również możliwość poznać nauczycieli nauczania początkowego.Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia zorganizowano spotkanie dla rodziców dzieci 6- 7- letnich. Miało ono na celu ułatwienie rodzicom podjęcia decyzji o wysłaniu dziecka 6-letniego do szkoły oraz rozwianie obaw i wątpliwości. Rodzice spotkali się z dyrektorem szkoły panią Bożeną Jach oraz nauczycielami nauczania początkowego, którzy przedstawili ofertę naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w miłej i życzliwej atmosferze.

Mamy nadzieję, że od września 2013r. oprócz siedmiolatków, sześciolatki zawitają do naszej szkoły. Czekamy na nich niecierpliwie!

Szkoła Podstawowa nr 1