Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


10 kwiecień 2013

Koło Teatralne działające w SP 1

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach od dwóch lat prowadzone są zajęcia Koła Teatralnego dla uczniów klas IV- VI. Opiekunem zespołu jest katechetka Katarzyna Dyszy.

 


W ramach zajęć koła uczniowie przygotowują przedstawienia szkolne z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz występują w kościele parafialnym z przedstawieniami na Dzień Papieski i Wielki Czwartek.

26 marca 2013 r. w naszej placówce odbyło się przedstawienie świąteczne pt. „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś”. Uczniowie klasy szóstej i piątej przygotowani przez swoją opiekunkę przybliżyli zebranym sceny biblijne związane ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

Byli więc zatrwożeni uczniowie zebrani w Wieczerniku i kobiety idące namaścić ciało Chrystusa. Apostołowie Piotr i Jan biegnący do Grobu, Magdalena rozmawiająca z Jezusem i Anieli. Piękna oprawa plastyczna, ciekawe kostiumy, odpowiednio dobrana muzyka, wspaniale przygotowani aktorzy i piękna pieśń finałowa „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś” pozwoliły nam zbliżyć się do świętowania Tajemnicy Wielkanocy.

 

 Agata Psonka