Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


04 lipiec 2011

Nagroda w ogólnopolskim konkursie - Sposób na sukces dla naszej mieszkanki

Mieszkanka naszej gminy Alfreda Perczak, właściciel PPHU „Pol-Trans Catering EXPORT-IMPORT” zdobyła nagrodę I stopnia w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”. Z tej okazji pani Alfreda otrzymała również gratulacje od władz gminy Mierzęcice.

 

W konkursie na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich „Sposób na Sukces”, zorganizowanym już po raz jedenasty, brały udział małe i średnie firmy. Tworzą one nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi i realizują ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach Lokalnych Grup Działania. Wykorzystują też w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii. Patronat honorowy nad konkursem objęli prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Jego organizatorami są m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Bank Gospodarki Żywnościowej oraz Centrum Doradztwa Rolniczego. Kapituła konkursu podkreśliła, że „nagrodzone przedsięwzięcia charakteryzują się m.in. wysokim poziomem rozwiązań technologicznych, organizacyjnych, wykorzystaniem lokalnego potencjału i przede wszystkim tworzeniem nowych miejsc pracy”.

Podczas finału XI edycji konkursu „Sposób na Sukces”, który odbył się w Pałacu Prezydenckim 28 czerwca tego roku wręczone zostały nagrody i dyplomy w czterech kategoriach: indywidualna, rodzinna, zespołowa oraz - inicjatywa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także odbyła się promocja firm wyróżnionych w konkursie. Jedną z laureatek była mieszkanka naszej gminy Alfreda Perczak, właścicielka PPHU „Pol-Trans Catering EXPORT-IMPORT”, która zdobyła nagrodę I-szego stopnia. W spotkaniu uczestniczyli podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk i Dariusz Młotkiewicz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wiceminister podziękował organizatorom oraz wszystkim uczestnikom konkursu „Sposób na Sukces”.
- Obecnie 38 proc. obywateli Polski to mieszkańcy wsi, a tylko ok. 19 proc. spośród nich zatrudnionych jest w rolnictwie. Dlatego idea konkursu, czyli tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców wsi, jest niezwykle istotna i wpisuje się w aktualnie realizowaną politykę rozwoju obszarów wiejskich – powiedział Tadeusz Nalewajk, który wręczył laureatom konkursu statuetki i dyplomy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od momentu akcesji do Unii Europejskiej na polską wieś powędrowało 120 mld zł, z czego 40 mld to środki krajowe. Wygrani są wszyscy, którzy poddają się ocenie jury, gdyż wszystkie zgłoszone do konkursu inicjatywy są niezmiernie ważne i korzystne dla rozwoju polskiej wsi i przyszłości polskiego rolnictwa. Życzę wszystkim dalszych sukcesów w tworzeniu kolejnych projektów, ciekawych pomysłów i ich sprawnej realizacji.
Naszą gminę reprezentował Grzegorz Podlejski, wójt gminy Mierzęcice, który również złożył pani Alfredzie Perczak serdeczne gratulacje.