Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


27 marzec 2013

Uczniowie z nowowiejskiego gimnazjum wicemistrzami powiatu będzińskiego w Piłce Ręcznej

Dnia 12.03.20013 roku w Sławkowie odbyły się Powiatowe Finały w Piłkę Ręczną chłopców. Gminę Mierzęcice reprezentowała drużyna z Gimnazjum Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowej Wsi.

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały Gimnazjum W Nowej Wsi, Gimnazjum nr 6 w Będzinie i gimnazjum z Czeladzi. W grupie B Gimnazjum ze Sławkowa, Gimnazjum nr 2 w Będzinie oraz Gimnazjum z Psar.

Nasi szczypiorniści pierwszy mecz rozegrali z Gimnazjum nr 6 w Będzinie. Spotkanie przebiegało pod zdecydowane dyktando gimnazjalistów z Nowej Wsi, którzy zdeklasowali przeciwników wygrywając 8:1. Pięć goli w tym meczu rzucił Mateusz Czapla a po jednym Mateusz Kozłowski, Daniel Gawron i Dominik Trefon. Drugi pojedynek decydował, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie. Po zaciętym boju minimalnie lepsza okazała się drużyna z Czeladzi, wygrywając 7:6, mimo, iż po pierwszej połowie to nasi uczniowie prowadzili 4:2. W tym meczu 5 goli rzucił Mateusz Czapla a jednego Daniel Gawron. Do półfinału nasza drużyna awansowała z drugiego miejsca i musiała rywalizować ze zwycięzcą grupy B Gimnazjum ze Sławkowa, czyli gospodarzami turnieju. Faworytem tego spotkania wydawała się być drużyna gospodarzy, która pewnie pokonała wcześniej  Gimnazjum nr 2 w Będzinie oraz Gimnazjum z Psar. Stawka tego meczu pozwoliła wznieść się naszej drużynie na wyżyny swoich umiejętności i po świetnym meczu pokonali rywali 7:3. Podobnie jak i we wcześniejszych pojedynkach najwięcej goli rzucił Mateusz Czapla 6 i jedną bramkę Fabian Klama. Warto zaznaczyć, ze na tak dobrą skuteczność Mateusza pracowała cała drużyna. Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo dobra gra w defensywie całego zespołu i świetna postawa w bramce Karola Barańskiego. Po tym zwycięstwie było już pewne, że gimnazjaliści z Nowej Wsi awansowali do zawodów rejonowych. W meczu finałowym po raz drugi spotkali się z zawodnikami z Czeladzi i niestety po raz drugi musieli uznać wyższość swoich rywali. Przez cały mecz toczyła się wyrównana walka. Na 2 minuty przed końcem meczu przy stanie 9:10 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Ta sytuacja podłamała naszych sportowców i w końcówce meczu Czeladzianie  rzucili nam 3 bramki. Ostatecznie przegraliśmy finał 9:13 (gole w tym meczu rzucali Mateusz Czapla 6, Czapla Bartosz, Warmuz Marcin i Gawron Daniel po 1) ale swoją postawą chłopcy pokazali, że drużyna z Czeladzi jest w ich zasięgu. Okazja do rewanżu nadarzy się na zawodach rejonowych. Jak mówi przysłowie „do trzech razy sztuka” więc wierzymy, że tam uda się pokonać Czeladzian. Na sukces i vice Mistrzostwo Powiatu będzińskiego w Piłce Ręcznej zapracowała drużyna w składzie:

 1. Barański Karol,
 2. Czapla Mateusz,
 3. Czapla Bartosz,
 4. Kozłowski Mateusz,
 5. Gawron Daniel,
 6. Klama Fabian,
 7. Warmuz Marcin,
 8. Trefon Dominik,
 9. Czerwiński Jan,
 10. Szymończyk Szymon,

 

Serdecznie Gratulujemy.