Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


12 marzec 2013

Dzień Kobiet w PZERiI w Nowej Wsi

Nowowiejskie Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizowało 6 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które przybyło blisko 85 osób. 

 

 

Wszystkie Panie bardzo serdecznie przywitał  Przewodniczący Zarządu Koła Krystian Skrzypczyk, składając najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania.

W spotkaniu uczestniczyła m.in.: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, Dorota Sypniewska, oraz szczególna seniorka, Alfreda Kocot aktywnie uczestnicząca w spotkaniach emerytów.


Spotkanie upłynęło na wspólnym śpiewaniu, rozmowach przy kawie i poczęstunku. Na przybyłe Panie czekały również słodkie upominki.


Korzystając z okazji, przewodniczący przybliżył najbliższe zamierzenia Koła, m. in.: wyjazd w maju na wycieczkę jednodniową do ziemi kieleckiej, oraz trzydniową do Poronina, związaną z pobytem rehabilitacyjnym, kulturalnym i krajoznawczym.
Na uroczystym spotkaniu miło spędzono czas, pokazano, że najważniejsza jest radość i pogoda ducha, niezależnie od wieku.


Zarząd