Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


22 czerwiec 2011

Piknikowy piątek w naszej gminie

Miniatura - Herb Gminy MierzęcicePiątkowe popołudnie 17 czerwca, upłynęło w przyjemnej i rodzinnej atmosferze dzięki piknikom, zorganizowanym w tym dniu przez: Szkołę Podstawową nr 2 w Mierzęcicach, Szkołę Podstawową w Boguchwałowicach i Przedszkole Publiczne w Mierzęcicach. Dopisali zaproszeni goście, pogoda oraz doskonałe humory. Oto relacje z tych imprez.


V PIKNIK RODZINNY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MIERZĘCICACH

 

Od godziny 15.00,  przy pięknej pogodzie boisko i teren wokół szkoły wypełnił się dziećmi, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, recytatorskie, muzyczne, taneczne oraz kabaretowe. Zgromadzeni goście  mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju atrakcjach tj. grach, zabawach, zawodach sportowych. Dużo śmiechu dostarczyło przeciąganie liny, synowie pokonali swoich tatusiów w meczu piłki siatkowej, córki wykazały większy spryt i sprawność w podbijaniu piłki, a nasi najmłodsi uczniowie byli niepokonani w konkurencji hula- hop. Wiele emocji i zadowolenia dostarczyła wszystkim loteria fantowa. Można było wylosować między innymi: strzyżenie swojego czworonożnego pupila, własnej fryzury, wizytę w salonie kosmetycznym, kurs języka angielskiego, a także smaczną pizzę, kosz słodyczy lub ciekawą książkę. Uczestnicy pikniku mogli  wejść do wozu strażackiego a nawet wziąć prysznic pod armatką strażacką. Wielką atrakcją był występ akrobaty z Kenii, który zaprezentował swoje zdolności gimnastyczno- żonglerskie. Jeden  z ojców  zaprezentował  wspaniały i ekscytujący  pokaz  jazdy na quadzie. Można było także obejrzeć występ psów szkolonych ze Straży Granicznej naszego Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Nie zabrakło smakołyków z  grilla, wspaniałych ciast upieczonych przez rodziców, lodów i zimnych napoi. Były kolorowe balony, wata cukrowa, dmuchana zjeżdżalnia. Piknik Rodzinny mógł się odbyć dzięki ofiarności licznych sponsorów oraz społecznej pracy wykonanej przez uczniów, nauczycieli, pracowników  i rodziców naszej szkoły.

 

 

III FESTYN RODZINNY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOGUCHWAŁOWICACH

 

Uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły Katarzyna Burczyk, która powitała dzieci wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Grzegorza Podlejskiego, Z-cę Wójta  Gminy Andrzeja Cembrzyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy  - Tadeusza Twardocha, radnych Boguchwałowic Stanisława Nowaka i Leszka Skrzypca, prezes KGW Danutę Pocztowską, członka Zarządu Wspólnot Leśno-Gruntowych w Boguchwałowicach  Zbigniewa Nowaka. Wszyscy obecni podziwiali umiejętności aktorskie i wokalne uczniów klas I-III oraz dzieci przedszkolnych. Zaplanowano i zorganizowano wiele atrakcji w myśl hasła „dla każdego coś miłego”. Był kiermasz ze słodyczami dla najmłodszych i przekąską dla dorosłych, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, dla szukających szczęścia i wielkich wygranych zorganizowano loterię fantową, gdzie każdy los wyrywał, a na stoisku z książkami, można było kupić ciekawe książki, lektury lub inne drobnostki dla najmłodszych. Gorące podziękowania składamy na ręce sponsorów losów: Zakładowi Rzeźniczo-Wędliniarskiemu „Bara” oraz państwu Beacie i Zbigniewowi Hanak.

 

 

PIKNIK RODZINNY
W PRZEDSZKOLU W MIERZĘCICACH

 

Festyn rozpoczął się o godzinie 16.00, w ogrodzie Przedszkola w Mierzęcicach. Pani dyrektor serdecznie powitała gości – Wójta Gminy p. Grzegorza Podlejskiego, Zastępcę Wójta p. Andrzeja Cembrzyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy p. Tadeusza Twardocha, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury p. Dorotę Marciniak, rodziców, dzieci, pracowników przedszkola oraz wszystkich przybyłych na imprezę. Uroczystość uświetniły występami dzieci z grupy 3,4-latków, które przygotowały program artystyczny pod bacznym okiem wychowawczyni p. Natalii Pokora. Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalne, teatralne i taneczne. Organizatorem tej imprezy była Rada Rodziców. Chcąc umilić gościom, rodzicom i dzieciom czas spędzony na pikniku,   przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową ,,każdy los wygrywa”, kącik kulinarny z grillowanymi przez tatusiów kiełbaskami, pysznym ciastem upieczonym przez mamy i babcie oraz napoje gorące i zimne. Wychowawczynie przygotowały wiele atrakcyjnych konkursów sportowo- zręcznościowych przewidzianych dla dzieci oraz rodziców. Dzieci oraz rodzice mieli między innymi za zadanie wykonać bieg z orzechem na łyżce, ubić pianę z białek, rzucić do celu woreczkiem z grochem, rozpoznać swoje dziecko przez dotyk - z zasłoniętymi oczami, czy też przebiec z dzieckiem na ramionach. Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy i soki. Konkurencje, w których zaangażowani byli sami rodzice oraz dzieci sprawiły najwięcej radości i wywołały najwięcej uśmiechu na twarzach. Dzieci przy dźwiękach muzyki z radością korzystały z wielu dodatkowych atrakcji. Był dmuchany zamek, basen z piłkami oraz trampoliny. Atrak­cji było bar­dzo dużo i każdy z po­wo­dze­niem zna­lazł coś dla sie­bie. Istotne było to, że przedszkolaki mogły  z udziałem rodziców uczestniczyć w zabawach i konkursach. Festyn rodzinny okazał się dla dzieci i dorosłych źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy.