Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


25 październik 2012

Honory dla nauczycieli i pracowników oświaty

Poniedziałek 22 października 2012 r. na długo pozostanie w pamięci nauczycieli i pracowników oświaty z całego regionu oraz zebranych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Bronisława Goraja, burmistrza Sławkowa oraz Stanisława Fabera, śląskiego kuratora oświaty i wzięli udział w zorganizowanych w Sławkowie uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej.

 

W spotkaniu brała udział Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, posłowie Ewa Malik i Waldemar Andzel, senator Zbigniew Meres oraz samorządowcy z terenu powiatu będzińskiego. Z terenu naszej gminy w uroczystości wzięli udział Bożena Jach, dyrektor SP nr 1 w Mierzęcicach i Andrzej Cembrzyński, zastępca wójta gminy Mierzęcice.


W czasie Dnia Edukacji Narodowej 85. nauczycieli oraz osób związanych z oświatą z Delegatury Sosnowieckiej Kuratorium Oświaty w Katowicach otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty. Medale i nagrody wyróżnieni odebrali z rąk minister Krystyny Szumilas i Stanisława Fabera. Wyróżnieni pedagodzy otrzymali gratulacje także od zebranych samorządowców i parlamentarzystów.


Bożena Jach, jako jedyna z terenu naszej gminy otrzymała Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Pani Bożena Jach z oświatą jest związana od 34 lat. Nauczycielem był jej tata, a teraz w ślady swojej mamy poszedł także syn Tomasz Jach, na co dzień wykładowca akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który właśnie kończy doktorat.


-Nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromna satysfakcja – tłumaczy Bożena Jach. –Od zawsze jestem związana z gminą Mierzęcice. Najpierw pracowałam w Ognisku Muzycznym działającym w Mierzęcicach – Osiedlu, potem byłam nauczycielem wychowania wczesnoszkolnego i nauczycielem muzyki w SP nr 1. Teraz jestem dyrektorem placówki. Praca sprawia mi wiele satysfakcji, bo… kocham młodzież.


W części artystycznej dla zebranych wystąpił litewski zespół folklorystyczny „Bitula”. Blisko trzydziestoosobowa grupa to głównie dzieci i młodzież przygotowywane i prowadzone przez kierownika artystycznego panią Ramune Beniuliene. Na scenie zaprezentowała się też młodzież ze Sławkowa.

Agnieszka Kołodziejczyk
zdjęcia Paweł Bogacz