Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

15 czerwiec 2011

Będzie szybciej i sprawniej.

Starostwo Powiatowe w Będzinie – Wydział Komunikacji informuje, że w czerwcu 2011 r. wdrożono System Wysyłania Powiadomień o gotowych do odbioru prawach jazdy i dowodach rejestracyjnych.

 

Dotychczasowy sposób uzyskania informacji o gotowych do odbioru dokumentach komunikacyjnych za pośrednictwem strony internetowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie nie zawsze podawał czytelne dla zainteresowanych komunikaty.

Nowy System Wysyłania Powiadomień ma za zadanie dystrybucję komunikatów o dokumentach gotowych do odbioru w urzędzie i dzięki tej funkcji osoba oczekująca na dokument prawa jazdy lub dowód rejestracyjny będzie miała możliwość w momencie złożenia wniosku o jego wydanie, wybrania metody jaką chce zostać powiadomiona o druku gotowym do odbioru.


Wiadomość dostarczana będzie do odbiorcy w postaci maila lub komunikatu USSD.


Komunikaty w odróżnieniu od typowych wiadomości SMS, cechują się wyświetlaniem informacji bezpośrednio na ekranie telefonu komórkowego oraz standardowo nie są przechowywane w skrzynce odbiorczej i tym samym nie zapełniają jej bez woli właściciela telefonu.


Niewątpliwie usługa ta, w znaczący sposób przyczyni się do ułatwienia i usprawnienia procesu obsługi mieszkańców naszego powiatu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż usługa jest całkowicie bezpłatna dla odbiorcy i dostępna dla wszystkich.