Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok odśnieżarki pracującej na drodze
  Informacja o prowadzeniu „Akcji Zima” w sezonie 2023 - 2024
  W związku z okresem zimowym przekazujemy Państwu informację o przebiegu „Akcji Zima” na terenie Gminy Mierzęcice. Drogi krajowe: odcinek drogi krajowej nr 78 położony w granicach administra...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


11 kwiecień 2023

Międzynarodowy Dzień Jogi dla Dzieci

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci od 5 roku życia na zajęcia jogi dla dzieci, w ramach 8 Międzynarodowego Dnia Jogi dla Dzieci, które odbędą się 14 kwietnia 2023 roku w godzinach od 17:00-18:00 w filii GOK w Toporowicach.

Zapisy do udziału w zajęciach pod nr tel. 32 368 07 03.

Wystarczy 5 minut jogi dziennie aby poprawić zdrowie psychiczne i fizyczne oraz dobre samopoczucie naszych dzieci, niezależnie od ich statusu społeczno-ekonomicznego, zdolności sportowych lub wcześniejszej wiedzy. Aby pomóc w rozpowszechnianiu tego potężnego przesłania, w 2016 roku Teresa założyła Kids’ Yoga Day (KYD), międzynarodowe wydarzenie odbywające się co roku na całym świecie – w szkołach, domach, studiach jogi i/lub domach kultury, nawet za pośrednictwem transmisji na żywo! Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie z jogą.

Kids’ Yoga Day (KYD) to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest podnoszenie świadomości i rozpalanie pasji do fitnessu i jogi jak największej liczby dzieci. W #kidsyogaday 2023, który odbędzie się w piątek, 14 kwietnia, weźmie udział 31 krajów! W tym dniu rodzice, opiekunowie, nauczyciele i dzieci na całym świecie wykonują ten sam prosty pięciominutowy program jogi. Rezultat jest magiczny i pokazuje dzieciom, ile pięć minut jogi dziennie może zrobić dla ich umysłów, serc i ciał!
 
Korzyści z jogi dla dzieci: udowodniono, że proste pozycje jogi pomagają dzieciom radzić sobie z nadmierną stymulacją w dzisiejszym świecie opartym na technologii. Joga jest praktykowana od ponad 5000 lat i pomaga dzieciom o różnych umiejętnościach zachować spokój w obliczu stresu, zwiększyć skupienie i koncentrację, rozwinąć dyscyplinę, uzyskać aktywność fizyczną, wyrobić zdrowe nawyki, a lista jest długa!

 

 

Plakat informacyjny