Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


13 styczeń 2023

Mierzęcicki GOK zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym

Tradycyjnie, podobnie jak w poprzednich latach o tej porze roku, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Gminny Konkurs Plastyczny pn. „ Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku”, adresowany jest do dzieci i młodzieży. Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa - prace dzieci w wieku przedszkolnym,
 • II kategoria wiekowa - prace uczniów klas I-III szkoły podstawowej,
 • III kategoria wiekowa - prace uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej,
 • IV kategoria wiekowa - prace uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej.

Konkurs ten polega na stworzeniu i dostarczeniu do Gminnego Ośrodka Kultury, w terminie od 16 stycznia 2023 roku do 17 lutego 2023 roku - pracy przy wykorzystaniu słoika z wieczkiem oraz gotowych elementów dekoracyjnych lub też dekoracji wykonanych własnoręcznie. Każdy z uczestników twórczej rywalizacji może dostarczyć do Komisji konkursowej tylko jedną pracę.

Z kolei Gminny Konkurs Fotograficzny pn. „ Zima w Gminie Mierzęcice” adresowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aby wziąć w nim udział uczestnicy winni wykonać i dostarczyć do mierzęcickiego GOK od 1 do 3 fotografii (w poziomie lub w pionie), które poświęcone będą tematyce zimy w Gminie Mierzęcice. Dostarczone na Konkurs prace muszą być wykonane w formie papierowej, w formacie A5 (15x21cm), jak również muszą się znajdować na nośniku w postaci płyty CD/DVD. Zgłaszane na Konkurs prace powinny zostać opisane w sposób przedstawiony w Regulaminie Konkursu. Termin dostarczenia prac upływa 17 lutego 2023 roku.

W obu konkursach: plastycznym i fotograficznym, wymagane jest dołączenie karty zgłoszenia podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika konkursu (jeśli chodzi o dorosłych uczestników Konkursu Fotograficznego).

O wynikach konkursów, wystawie prac oraz wręczeniu nagród laureaci zostaną powiadomieni w jak najkrótszym terminie.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tej kreatywnej rywalizacji!

 

Do pobrania:

 

Plakat informacyjny

Plakat informacyjny