Fragment zdjęcia przedstawiający zajęcia sensoplastykiStare przysłowie mówi, że: „Wszystko, co dobre- szybko się kończy” -  dopiero co rozpoczynały się wakacje, a już przyszło nam się witać z nowym rokiem szkolnym. Jak co roku, także i podczas tegorocznych wakacji, dzieci zamieszkujące gminę Mierzęcice miały możliwość skorzystania z licznych atrakcji jakie oferował im Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.

 

W lipcu rozpoczął się cykl spotkań pn. „Poznajemy zawody”, w ramach których  młodzi uczestnicy poznali niemal od podszewki  specyfikę pracy pilota, strażaka, ratownika i bibliotekarza. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zwiedzili pod okiem przewodnika lotnisko w Pyrzowicach, gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzęcicach.

Podczas wakacji odbyło się „Spotkanie z gadami”, gdzie atrakcję spotkania stanowiły zwierzęta np. boa dusiciel, gekon orzęsiony, wąż zbożowy, które można było zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać. Dużym zainteresowaniem  cieszył się  spektakl o charakterze ekologiczno-edukacyjnym pod tytułem „Alladyn - na ratunek światu” oraz „Rodzinny Turniej Sportowy”, gdzie oprócz licznych konkurencji na uczestników wydarzenia czekały uwielbiane animacje oraz nagrody i puchary za udział w konkursach i wspólnych zabawach. Dla dzieci zostały również przygotowane plenerowe warsztaty plastyczne oraz sensoplastyka.

W sierpniu z wizytą udaliśmy się do Papugarni Carmen w Katowicach, kina Cinema City, Zagrody Żubrów w Pszczynie oraz pierwszego w Polsce edukacyjno-rekreacyjnego „Parku w dechę”. Wycieczki te przysporzyły  młodym mieszkańcom naszej gminy niezapomnianych wrażeń.

Gminny Ośrodek Kultury skierował także swoją ofertę do dorosłych mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w zajęciach fitness oraz w dyskotece międzypokoleniowej, prowadzonej przez najstarszą didżejkę w Polsce – DJ Wikę.

Akcja „Lato w Gminie Mierzęcice” została współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację tegorocznej oferty wakacyjnej.  Wam drodzy uczestnicy aktywności, dziękujemy za mile spędzony czas.

 

Zdjęcie przedstawiające dzieci na wycieczce do Papugarium

Zdjęcie przedstawiające spotkanie z lotnikiem

Zdjęcie przedstawiające DJ Wikę prowadzącą międzypokoleniową dyskotekę w Mierzęcicach

Zdjęcie przedstawiające dzieci na spotkaniu z gadami

Zdjęcie przedstawiające spotkanie z bibliotekarzem

Zdjęcie przedstawiające zajęcia sensoplastyki

Zdjęcie przedstawiające spotkanie ze strazakiem i ratownikiem medycznym

Zdjęcie przedstawiające rodzinny turniej sportowy

Zdjęcie przedstawiające scenę teatrzyku Krakowskiego Biura Promocji Kultury

Zdjęcie przedstawiające dzieci na wycieczce do zagrody żubrów

Zdjęcie przedstawiające dzieci na sztalugowych zajęciach plastycznych