Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


27 lipiec 2022

Mierzęcicki GOK zaprasza dzieci na bezpłatny teatrzyk

Fragment plakatu infromacyjnegoGminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice na bezpłatny spektakl pt. „Aladyn: na ratunek światu”, który wystawiony zostanie 1 sierpnia br. o godz. 16.30 w sali mierzęcickiego GOK. Do udziału w przedstawieniu teatralnym nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Tytułowa postać- Aladyn, to biedny chłopak, zamieszkujący piękne, lecz bardzo zanieczyszczone królestwo. Jego niezwykle ciężkie życie odmienia się za sprawą lampy, z której pojawia się Dżinn i chce spełnić jego trzy życzenia. Szlachetny Aladyn zamiast bogactw i szczęścia woli uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną (i tym samym zdobyć serce księżniczki Dżasminy).

Zachęcamy do udziału w spektaklu, który porusza zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacja odpadów i degradacją środowiska naturalnego. Przedstawienie jest również wesołą, interaktywną zabawą z publicznością, obfitującą w konkursy, piosenki, wspaniałą muzykę, mnóstwo humoru, barwne kostiumy.

Zapraszamy do udziału w tym ciekawym wydarzeniu kulturalnym z elementami edukacyjnymi, którego aktorzy legitymują się profesjonalizmem oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym!

 

Plakat informacyjny - zaproszenie do udziału w spektaklu