Fragment zdjęcia na którym znajduje się Pan Krzysztof PachPóźnym popołudniem 13 czerwca br. w sali mierzęcickiego GOK zewsząd usłyszeć można było okrzyki zachwytu, padające z ust zarówno dzieci, jak i dorosłych, bowiem zorganizowany został w tym miejscu pokaz motyli.

 

Uczestnicy wydarzenia, którzy podzieleni zostali na trzy grupy, mogli w trakcie jego trwania dowiedzieć się m.in. czym żywią się motyle, jak się rozmnażają, czym różni się samica od samca. Największą atrakcją jednak była możliwość podziwiania tych uskrzydlonych, kolorowych owadów, które ze względu na porę lotu dzielą się na motyle dzienne oraz ćmy. Warto wiedzieć, że te powszechnie podziwiane, wielobarwne owady stanowią drugą pod względem liczebności grupę owadów (zaraz po chrząszczach). Szacuje się, że obecnie na świecie żyje około 150 tysięcy gatunków motyli, z czego w Polsce ponad 3 tysiące.

Cieszymy się, że zorganizowany pokaz cieszył się tak dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy na kolejne wydarzenia tego typu.

 

Zdjęcie przedstawiające Pana Krzysztofa Pacha prowadzącego lekcję o motylach

Zdjęcie przedstawiające larwy motyli w poszczególnych stadiach rozwoju

Zdjęcie przedstawiające kokony motyli

Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę z motylem na dłoni

Zdjęcie przedstawiające dzieci i rodziców na sali GOK Mierzęcice

Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę z motylem na dłoni

Zdjęcie przedstawiające chłopca z motylem na głowie