Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


30 lipiec 2021

Kapela Regionalna Mierzęcice zdobyła I miejsce

Logo artykułu - zdjęcie członka Kapeli Regionalnej10 lipca 2021 r. w Brennej odbył się 53. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Z nieskrywaną radością i dumą informujemy, że jury tego wydarzenia kulturalnego zdecydowało, iż w kategorii kapel I miejsce i nagrodę pieniężną otrzymały ex aequo Kapela Regionalna Mierzęcice z Mierzęcic oraz Kapela Bojszowy z Bojszów.

 

Ocenie poddano 35 prezentacji artystycznych, bowiem w Przeglądzie wzięło udział: 6 zespołów regionalnych, 4 kapele, 10 zespołów śpiewaczych występujących a cappella oraz 15 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem.  

Naszą gminę reprezentował również Zespół Śpiewaczy Toporowianki oraz Zespół Śpiewaczy Mierzęcanki. Jury przyznało specjalne wyróżnienie dla pani Czesławy Wojdas – wieloletniej kierowniczki Zespołu i najstarszej uczestniczki Przeglądu. Gratulujemy Laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom reprezentujących naszą gminę niezwykle udanych występów.