Logo artykułu - zdjęcie członka Kapeli Regionalnej10 lipca 2021 r. w Brennej odbył się 53. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Z nieskrywaną radością i dumą informujemy, że jury tego wydarzenia kulturalnego zdecydowało, iż w kategorii kapel I miejsce i nagrodę pieniężną otrzymały ex aequo Kapela Regionalna Mierzęcice z Mierzęcic oraz Kapela Bojszowy z Bojszów.

 

Ocenie poddano 35 prezentacji artystycznych, bowiem w Przeglądzie wzięło udział: 6 zespołów regionalnych, 4 kapele, 10 zespołów śpiewaczych występujących a cappella oraz 15 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem.  

Naszą gminę reprezentował również Zespół Śpiewaczy Toporowianki oraz Zespół Śpiewaczy Mierzęcanki. Jury przyznało specjalne wyróżnienie dla pani Czesławy Wojdas – wieloletniej kierowniczki Zespołu i najstarszej uczestniczki Przeglądu. Gratulujemy Laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom reprezentujących naszą gminę niezwykle udanych występów.