Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


26 marzec 2021

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Logo artykułu - kartka wielkanocna z zającem25 marca br., jury Gminnego Konkursu Plastycznego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną dokonało wyboru zwycięskich prac. Organizatorem tej twórczej rywalizacji, która odnosiła się do staropolskiej tradycji własnoręcznego wykonywania kartek świątecznych był Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.

 

Już w pierwszych kilku dniach po ogłoszeniu konkursu, na adres poczty elektronicznej mierzęcickiego GOK, wpływały zdjęcia kartek wielkanocnych wykonanych przez jego uczestników. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a nadesłane prace zachwycały pomysłowością wykonania, starannością, kreatywnością oraz niewątpliwym talentem ich twórców. Ostatecznie jury konkursu wybrało zwycięskie prace spośród ponad 60 nadesłanych fotografii prac.

W kategorii wiekowej dzieci przedszkolnych zwycięską pracę wykonał Maksymilian Młynarczyk, II miejsce przypadło w udziale Kamili Szywińskiej, zaś III – Marcie Paszewskiej.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych zwycięstwo przypadło w udziale Julii Hyli, II miejsce zdobyła Nikola Gwóźdź, zaś III miejsce – Jakub Łabuz.

W kategorii uczniów klas IV-VIII zwyciężyła Julia Kukuła, II miejsce wywalczyła nadesłaną fotografią wykonanej pracy Justyna Goździewska, zaś III miejsce zdobył Alan Waloszczyk.

Gratulujemy laureatom konkursu!

 

Kolaż zdjęć konkursowych kartek wielkanocnych

Kolaż zdjęć konkursowych kartek wielkanocnych

Kolaż zdjęć konkursowych kartek wielkanocnych