Logo artykułu - ZAJĄCZKOBUS19 marca 2021r. mieszkańców sołectwa Mierzęcice odwiedził zapowiadany wcześniej ZAJĄCZKOBUS. Nietypowy pojazd, z Zajączkiem na pokładzie, rozpoczął swą trasę tuż po godzinie 16.00, przy Filii nr 5 Gminnej Biblioteki Publicznej i radośnie witany przez mieszkańców (zwłaszcza tych najmłodszych) poruszał się po ulicach osiedla.

Zajączek obdarowywał mieszkańców słodyczami i chętnie pozował do pamiątkowych fotografii. Wydarzenie to zorganizowane było w ramach realizacji projektu pn. "Wzmacnianie potencjału społeczności lokalnej na terenie Gminy Mierzęcice", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Logotypy projektu pn. "Wzmacnianie potencjału społeczności lokalnej na terenie Gminy Mierzęcice"

Zajączkobus oraz dzieci

Maskotka zajączka wielkanocnego oraz mieszkanka gminy

Maskotka zajączka wielkanocnego pozująca do zdjęcia wraz z dziewczynką