Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


16 czerwiec 2016

Rekord czytania w jednym momencie

Miniatura - Odręczny szkic budynku siedziby Gminnej Biblioteki PublicznejSzkoła Podstawowa nr 1 wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Mierzęcicach wzięły udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" promującej czytanie książek wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie.

 

Dokładnie 10 czerwca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej w szkole zebrali się wszyscy uczniowie ze swoimi ulubionymi książkami, aby wziąć udział ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym miejscu i w jednym momencie. Uczestnicy akcji ze swoimi ulubionymi książkami rozpoczęli pobijanie rekordu w czytaniu, zatapiając się w swojej lekturze. W klimacie wakacyjnym podczas spotkania z ukochanymi bohaterami książek rozpoczęło się wielkie szkolne czytanie. Niespodzianką dla uczniów były odwiedziny książkowego bohatera - kolorowego słonia Elmera, który wspólnie z uczniami czytał i pobijał rekord czytania. Akcja zakończyła się utworzeniem łańcucha książkowego łączącego szkołę z biblioteką. Udowodniliśmy, że czytamy i to czytamy z pasją!

Akcja została zorganizowana przez redakcję czasopisma Biblioteka w Szkole a w naszej szkole prowadziła ją p. Beata Dzierżanowska - Kukuła. Bicie rekordu zostało zgłoszone do organizatora, który nagrodzi najciekawiej zorganizowane spotkanie. Życzymy naszym uczniom wygranej!

Opr. M. Bijak