Miniatura - Odręczny szkic budynku siedziby Gminnej Biblioteki PublicznejTrwa realizacja projektu edukacyjno - czytelniczego „Czytamy razem” przygotowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Mierzęcicach, który trwa od października 2013 do czerwca 2014 r.

Przy jego realizacji pomagają gimnazjalistki z mierzęcickiego Gimnazjum oraz emeryci z Koła Emerytów i Rencistów w Mierzęcicach. Obecnie zakończyły się spotkania czytelnicze zaplanowane na luty i marzec. W tym czasie pracownicy Biblioteki zaprosili uczniów na zróżnicowane tematycznie spotkania z książką. Dla klas I przygotowano zajęcia pod hasłem „Witamy w Bibliotece” a następnie spotkanie z okazji „Dnia Kota”, które było okazją do zaprezentowania „kociej literatury”, której w naszej Bibliotece nie brakuje. Uczniowie klas II i III przybyli z wizytą „do śnieżnej krainy”, gdzie królowały postacie z książki „Zaczarowana Zagroda”. Klasa IV poznała w ciekawy sposób budowę ksiązki oraz jej różne formy wydawnicze. Natomiast uczniowie klasy VI poznawali wszelkiego rodzaju słowniki i encyklopedie podczas spotkania pod hasłem „Oswoić encyklopedie i słowniki”. W lutym odbyło się również spotkanie Klubu Miłośników Książek „ABC”, do którego należą uczniowie Szkoły Podstawowej.Natomiast co środę w każdej klasie trwa głośne czytanie prowadzone przez bibliotekarza oraz gimnazjalistki.

Następne spotkania planowane są w miesiącu kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Książki oraz w maju z racji Tygodnia Bibliotek.

Opr. M.Bijak i D.Latos

{gallery}/artykuly/Czytamy_razem_032014{/gallery}