Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

31 maj 2011

Wystawa rzeźby w bibliotece

W dniu 27 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w  Mierzęcicach została otwarta wystawa prac rzeźbiarskich mieszkanki Mierzęcic, Pani Ireny Wojdas. Przybyłych gości powitała dyrektor biblioteki Grażyna Czapla, a autorka prac podziękowała osobom, które jej pomagały i zachęcały do rozwijania swojej pasji.

Wśród przybyłych na wystawę gości zjawili się m.in.: Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Zastępca Wójta Andrzej Cembrzyński, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Twardoch, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dorota Marciniak, radni, sołtysi, mieszkańcy gminy, czytelnicy, a także rodzina i przyjaciele autorki.

Pani Irena Wojdas jest rodowitą węgierką, zamieszkałą w Mierzęcicach już od 15 lat. Z wykształcenia jest ceramikiem, a z zamiłowania rzeźbiarką-amatorką. W swoich pracach wykorzystuje głównie ludowe motywy węgierskie, a rzeźbi w drewnie i w korze. Pani Irena znajduje też czas na czytanie książek. Od wielu lat jest jedną z  najwierniejszych czytelniczek biblioteki w Mierzęcicach.

Wystawa została zorganizowana w ramach zadania „Biblioteka - przestrzeń dla mieszkańców z inicjatywą” mieszczącego się w  polsko-amerykańskim projekcie noszącym nazwę Program Rozwoju Bibliotek, w którym nasza biblioteka uczestniczy od 2009 r. Wystawa jest drugą imprezą przygotowaną w ramach tego zadania. Pierwszą była wystawa „Błękitna Armia Generała Hallera”, która została przygotowana przez mieszkańca Mierzęcic Pana Czesława Banasia, a prezentowana była w  mierzęcickiej bibliotece w listopadzie ubiegłego roku z okazji Święta Niepodległości.

Tego typu spotkaniami chcielibyśmy zachęcić mieszkańców naszej gminy do zaprezentowania swojej amatorskiej twórczości. Na pewno są wokół nas osoby, które malują, rzeźbią, piszą czy wykonują piękne obrazy i ozdoby „igłą i nitką”. Zapraszamy wszystkich do podzielenia się swoją pasją i zainteresowaniami. Bardzo chętnie pomożemy w zorganizowaniu podobnego spotkania.

Wystawa potrwa do 25 czerwca 2011 r. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

GBP Mierzęcice