Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok odśnieżarki pracującej na drodze
  Informacja o prowadzeniu „Akcji Zima” w sezonie 2023 - 2024
  W związku z okresem zimowym przekazujemy Państwu informację o przebiegu „Akcji Zima” na terenie Gminy Mierzęcice. Drogi krajowe: odcinek drogi krajowej nr 78 położony w granicach administra...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

16 wrzesień 2013

Spotkania z pasjami

Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach bierze udział w projekcie „Spotkania z pasjami”, realizowanym przez Fundacje Orange w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online). Pierwsze spotkanie odbyło się 12 września, a zatytułowane było: „Jedzenie łączy, czyli jak szybko i niedrogo zorganizować poczęstunek”. Bohaterami byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo kucharzy i restauratorów. Oboje prowadzą program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia+ oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet. Podczas spotkania państwo Kręgliccy opowiadali czym dla nich jest jedzenie, jaka jest rola jedzenia w życiu człowieka oraz jak prosto i w niedrogi sposób przygotować poczęstunek na spotkania rodzinne czy towarzyskie. Na zakończenie konferencji można było gościom zadać pytania za pomocą czatu. Podczas transmisji państwo Kręgliccy odpowiedzieli tylko na część z nich a odpowiedzi na pozostałe pytania będą zamieszczone na stronie projektu – paniom przekażemy odpowiedzi na kolejnej wideo konferencji.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, między paniami wywiązała się dyskusja na temat żywienia czy przygotowywania posiłków na różne okazje. Każda z pań również przyznała, że ma swoje popisowe danie, którym zaskakuje swoich gości.

Kolejne internetowe spotkanie odbędzie się 19 września (czwartek). Tym razem bohaterką spotkania będzie wspaniała aktorka Krystyna Janda, serdecznie zapraszamy!