Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

17 maj 2013

Wystawa ŚWIAT IGŁĄ MALOWANY

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach została zorganizowana wystawa pt „Świat Igłą Malowany”, na której prezentowane są obrazy haftowane przez mieszkańców naszej gminy.

 

14 maja nastąpiło jej uroczyste otwarcie, w którym uczestniczyli: Wójt Gminy p. Grzegorz Podlejski, z-ca wójta gminy p. Andrzej Cembrzyński oraz osoby, które dostarczyły swoje obrazy na wystawę wraz z rodziną i przyjaciółmi, a także mieszkańcy naszej gminy. Wystawę przygotowano w ramach Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego święta bibliotekarzy i bibliotek, które w tym roku przebiega pod hasłem „ Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Głównym celem obchodów Tygodnia Bibliotek była organizacja spotkań z osobami dla których nuda nie ma szans, którzy potrafią znaleźć sposób na spędzenie wolnego. Do spotkania w mierzęcickiej bibliotece zaproszono osoby, które amatorsko zajmują się rękodziełem artystycznym. W trakcie przygotowywania wystawy na prośbę biblioteki odpowiedziało 11 osób, które haftują obrazy i zechciały pokazać nam dzieła:

 • Romualda Dębowiec - rodowita mieszkanka Mierzęcic. Haftuje od 25 lat. Najbardziej lubi haftować kwiaty i pejzaże. Na wystawie zaprezentowała 7 obrazów.
 • Czesława Duda - mieszka w Mierzęcicach na ul. Szkolnej. Obrazy wyszywa od momentu przejścia na emeryturę. W haftowaniu pomaga jej mąż Józef. Wzory do haftowania czerpie z gazet. Na wystawie zaprezentowała 11 obrazów.
 • Ludwika Kocot - mieszka w Mierzęcicach od urodzenia. Haftuje w każdej wolnej chwili już od 4 lat. Zajęcie to wycisza ją i uspokaja. Na wystawie zaprezentowała 15 obrazów.
 • Olszewska Anna – rodowita mieszkanka Mierzęcic. Pierwszy obraz wyhaftowała w wieku 25 lat. Była to ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Sprzedaje swoje obrazy i haftuje na zamówienie. Na wystawie zaprezentowała 3 obrazy.
 • Anna Pawłowska - mieszkanka Przeczyc. Wyszywa od ponad 20 lat obrazy, poduszki, bieżniki. Haftuje z pamięci. Sprzedaje swoje obrazy i haftuje na zamówienie. Jej obrazy sprzedawane są również za granicę. Na wystawie zaprezentowała 13 obrazów.
 • Władysława Szygulska - rodowita mieszkanka Mierzęcic. Haftuje od kilkudziesięciu lat. Wyszywa kwiaty, pejzaże, postacie świętych, itp. Sprzedaje swoje obrazy wszystkim chętnym. Na wystawie zaprezentowała 10 obrazów.
 • Joanna Kozieł - mieszkanka Przeczyc. Haftuje od 10 lat. Na wystawę przekazała 3 obrazy.
 • Celina Serżysko - mieszkanka Przeczyc. Haftuje od 10 lat. Na wystawę przekazała 3 obrazy
 • Alicja Małota - Mieszka na stałe w Przeczycach. Haftuje od 10 lat. Na wystawę przekazała 2 obrazy.
 • Krystyna Moś - mieszkanka Przeczyc. Haftowaniem zajmuje się od 15 lat. Na wystawie zaprezentowała 2 obrazy.
 • Krystyna Panek - Mieszka w Przeczycach. Haftuje od 15 lat. Na wystawie zaprezentowała 5 obrazów.


W trakcie uroczystości podziękowano serdecznie wszystkim artystom amatorom, za to że zechcieli podzielić się z innymi swoja pasją, swoimi zainteresowaniami, że pokazali swoje piękne obrazy, a przede wszystkim za to że dostarczyli nam wszystkim wielu wrażeń i doznań artystycznych. Szczególne podziękowanie od bibliotekarzy otrzymała p. Ludwika Kocot, która podarowała bibliotece własnoręcznie wyhaftowany portret Jana Pawła II.


Wystawa trwa do 4 czerwca w godzinach pracy Biblioteki w Mierzęcicach ul. Wolności 62 a.


W związku z tym, iż Biblioteka w Mierzęcicach przygotowuje kolejne wystawy rękodzieła artystycznego prosimy o kontakt wszystkie osoby, które haftują, szydełkują lub wykonują inne prace artystyczne lub znają takie osoby i zechciałyby pokazać wszystkim swoje dokonania.

 

Dyrektor GBP w Mierzęcicach
Grażyna Czapla