Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


12 październik 2012

Zespół Regionalny „Mierzęcanki” z Mierzęcic

Na zaproszenie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, 29 sierpnia br. Zespół Regionalny „Mierzęcanki” wziął udział w przeglądzie konkursowym, który odbył się w ramach X Spotkania Artystycznego Seniorów.

 

 

W konkursie, poza zespołami z najdalszych zakątków Polski, uczestniczyli także seniorzy z Rosji, Ukrainy czy Chorwacji. Wśród 50 zespołów które zaprezentowały się w Międzyzdrojach, jury doceniło także nasz zespół, który zdobył wyróżnienie. Zespół Regionalny „Mierzecice” wystąpił również gościnnie w Przelewicach (26 września br.), w Międzywodziu (28 września br.), w Ośrodku Wczasowym Gworek (30 września br.) oraz nad Jeziorem Turkusowym na wyspie Wolin. Wszędzie spotkaliśmy się z ciepłym, serdecznym przyjęciem. Nasz zespół otrzymał jeszcze wiele zaproszeń na gościnne występy, jednak nie wystarczyło już na nie czasu – musieliśmy wracać do domu.  Warto wspomnieć, że Zespół Regionalny „Mierzęcanki” był jedynym zespołem reprezentującym nasze województwo w Międzyzdrojach.

 

Czesława Wojdas