System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Spotkanie z Panią Górnik w Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach

4 grudnia z okazji święta górników „Barbórki” progi naszej szkoły przekroczył niesamowity gość. Ciężką pracę w kopalni naszym uczniom i przedszkolakom przybliżyła Pani Paulina, na co dzień pracująca pod ziemią w kopalni w Gliwicach.

 

Dzieci z grupy młodszej powitały gościa krótkim występem artystycznym, zaprezentowały wierszyki i piosenki o tematyce górniczej. Na koniec przedstawienia maluszki złożyły pani Paulinie życzenia. Uczniowie nie kryli zdziwienia, gdy okazało się, że pani Paulina również zjeżdża pod powierzchnię ziemi, a jej zadaniem jest nadzorowanie pracy innych górników. Pani górnik zaciekawiła przedszkolaków oraz pierwszoklasistów kilkoma przywiezionymi ze sobą rekwizytami, które można było dotknąć, a nawet przymierzyć. Specjalna lampa górnicza, roboczy strój i obuwie górnicze, a przede wszystkim skrzynia z różnego rodzaju skałami wydobywanymi w kopalni przykuły uwagę dzieci. Ciekawostką dla dzieci była opowieść o galowym stroju. Pani Paulina zadała dzieciom pytanie, dlaczego przy ubiorze górniczym znajduje się 29 guzików? Po licznych wypowiedziach wyjaśniła, iż to na cześć patronki wszystkich górników czyli Świętej Barbary, która miała właśnie 29 lat, gdy zmarła. Największym zaskoczeniem dla dzieci było ujrzenie galowego stroju w wersji dziecięcej, który chętnie przymierzali.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Z okazji święta Barbórki Pani Paulinie i wszystkim Górnikom życzymy wszystkiego najlepszego!

Bernadetta Machura

Szkoła Podstawowa w Boguchwałowicach

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.