System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Wrześniowe wydarzenia w Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach

Nasza szkoła 25 września gościła o. Romana Woźnica - misjonarza, który pracował na co dzień na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W czasie spotkania dzieci i nauczyciele poznali wiele ciekawostek związanych ze zwyczajami i obrzędami mieszkańców afrykańskich.

Ojciec Roman zaprezentował przywiezione z Wybrzeża Kości Słoniowej przedmioty codziennego użytku, ozdoby, figurki oraz instrumenty muzyczne wykonane z różnych materiałów, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Na koniec tego niecodziennego spotkania wspólnie odmówiliśmy modlitwę oraz dostaliśmy błogosławieństwo.

W dniu 26 września naszą szkołę odwiedziła funkcjonariuszka z Powiatowej Komendy Policji z Będzina przeprowadzając prelekcję na temat „Bezpieczny przedszkolak i uczeń”. Policjantka rozmawiała z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniła, w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty policjantka mówiła o bezpieczeństwie podczas podróży, o konieczności posiadania fotelika bądź podkładki. Dzieci również dowiedziały się o bezpieczeństwie w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą, przypominali numery alarmowe do służb ratunkowych.

We wrześniu obchodziliśmy także Dzień Języków Obcych. W tym dniu, uczniowie i przedszkolacy wykorzystując tablice interaktywną zgłębili swą wiedzę w tym temacie - dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o językach obcych, próbowali powtórzyć łamaniec językowy z języka angielskiego oraz odgadnąć w jakim języku był wysłuchany fragment konwersacji. Następnie wspólnymi siłami przygotowali flagi różnych krajów, które uwieńczały szkolną gazetkę.

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka połączony z Dniem Pieczonego Ziemniaka. W tym szczególnym dniu odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla społeczności szkolnej połączona z różnymi zabawami tanecznymi i ruchowymi. Uśmiech na twarzach dzieci potwierdzał, że przy muzyce można się świetnie bawić. Harce na parkiecie wyzwoliły także wśród uczniów apetyt, który zaspokoić mogły pieczonkami przygotowanymi przez rodziców. Pomimo deszczowej aury w ciągu dnia, na czas ogniska pogoda stała się łaskawa i Dzień Pieczonego Ziemniaka połączony z dniem chłopaka można było uznać za niezwykle udany.

Bernadetta Machura
Nauczyciel SP w Boguchwałowicach

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.