"Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Spotkania z ekodoradcą w kwietniu
    Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 24 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 Ekodo...
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

• System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

• Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

28 marzec 2019

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Miniatura - logo artykułu26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, pod patronatem Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego, odbyły się eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Do tegorocznego turnieju na poziomie gminnym przystąpiło 12 uczestników: Jakub Trefon, Kacper Lis, Paulina Gawron, Julia Szafran, Wojciech Dobrowolski, Zuzanna Habrzyk, Oliwier Cichopek, Jakub Gwóźdź, Paweł Sroka, Natalia Frączek, Cyprian Cichoń oraz Krzysztof Wszelaki. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała Komisja Sędziowska w składzie: kpt. Marcin Łukasik - reprezentujący KP PSP w Będzinie, Sławomir Lipiński wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mierzęcicach, Mieczysław Filipek komendant Gminny OSP, Iwona Dyraga sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mierzęcicach oraz Marcin Czapla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Turniej przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej kolejności uczestnicy wypełniali arkusze testowe zawierające 30 pytań, a następnie po ich sprawdzeniu przez Komisję Sędziowską wyłoniono po pięciu finalistów z każdej z grup do eliminacji ustnych, które decydowały o kolejności zajętych miejsc. Warto podkreślić, że przystępujący do turnieju uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: w pierwszej kategorii rywalizowali uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych, zaś w drugiej kategorii-uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej.

Pytania przygotowane zostały przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Będzinie. Ostatecznie, w kategorii wiekowej klas I-VI szkoły podstawowej zwyciężył Wojciech Dobrowolski (SP nr 2 w Mierzęcicach), II miejsce zajęła Julia Szafran (SP nr 2 w Mierzęcicach), zaś III miejsce wywalczyła Paulina Gawron ( SP nr 1 w Mierzęcicach). Z kolei w kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych niepokonani okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach. Zwyciężył Krzysztof Wszelaki, II miejsce wywalczył Oliwier Cichopek, zaś ostatnie miejsce na podium zajął Cyprian Cichoń.

Na zakończenie eliminacji wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W ręce zwycięzców trafiły także okolicznościowe puchary.

Już wkrótce zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych będą reprezentowali Gminę Mierzęcice w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, dlatego w stronę laureatów popłynęły życzenia powodzenia w dalszych etapach turnieju.