System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Co o koronawirusie musimy wiedzieć - podstawowe zasady profilaktyki

Rekord czytania w jednym momencie

Logo artykułuSzkoła Podstawowa nr 1 wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Mierzęcicach wzięły udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" promującej czytanie książek wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie.

 

Dokładnie 10 czerwca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej w szkole zebrali się wszyscy uczniowie ze swoimi ulubionymi książkami, aby wziąć udział ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym miejscu i w jednym momencie. Uczestnicy akcji ze swoimi ulubionymi książkami rozpoczęli pobijanie rekordu w czytaniu, zatapiając się w swojej lekturze. W klimacie wakacyjnym podczas spotkania z ukochanymi bohaterami książek rozpoczęło się wielkie szkolne czytanie. Niespodzianką dla uczniów były odwiedziny książkowego bohatera - kolorowego słonia Elmera, który wspólnie z uczniami czytał i pobijał rekord czytania. Akcja zakończyła się utworzeniem łańcucha książkowego łączącego szkołę z biblioteką. Udowodniliśmy, że czytamy i to czytamy z pasją!

Akcja została zorganizowana przez redakcję czasopisma Biblioteka w Szkole a w naszej szkole prowadziła ją p. Beata Dzierżanowska - Kukuła. Bicie rekordu zostało zgłoszone do organizatora, który nagrodzi najciekawiej zorganizowane spotkanie. Życzymy naszym uczniom wygranej!

Opr. M. Bijak

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.