System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Artykuły

Gimnazjum w im. Janusza Kusocińskiego w Nowej Wsi

Kategoria: Jednostki organizacyjne
Opublikowano Super User

Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Nowej Wsi mieści się w budynku, który wcześniej w całości należał do szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2000/2001 podjęto decyzję o utworzeniu gimnazjum na bazie istniejącej szkoły podstawowej. Od 1 września 2012 r. wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

 

Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w trzech z nich zamontowane zostały w ostatnich dwóch latach zestawy multimedialne składające się z: tablicy interaktywnej, rzutnika krótkoogniskowego, nagłośnienia i laptopa, dwunastostanowiskową pracownię informatyczną i bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, bezprzewodową sieć komputerową oraz nowoczesne pomoce naukowo - dydaktyczne, takie jak: oprogramowanie multimedialne do nauczania poszczególnych przedmiotów, wizualizer, sprzęt audiowizualny, szeroki księgozbiór biblioteki szkolnej.

Kadrę pedagogiczną stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy osiągają bardzo dobre wyniki nauczania. Nasi uczniowie wielokrotnie sięgnęli po tytuł finalisty i laureata w konkursach przedmiotowych. Zdobywają czołowe miejsca w konkursach literackich, językowych, recytatorskich, muzycznych, sportowych. W roku 2008 nasza uczennica w wyniku wojewódzkiego konkursu zdobyła Mandat Posła na XIV Sejm Dzieci i Młodzieży. W gimnazjum prężnie działają koła zainteresowań: SKS, koło muzyczne, koło teatralne, koła przedmiotowe. Nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia z języków obcych, chemii, fizyki, matematyki, zapewniając pełnię rozwoju zarówno młodzieży uzdolnionej jak i napotykającej trudności w nauce. Organizują pomoc psychologiczno - pedagogiczną ukierunkowaną na potrzeby uczniów.

Szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie językowym, w ramach którego nasi uczniowie co roku wyjeżdżają za granicę oraz goszczą w swoich domach zagranicznych kolegów. Gimnazjum realizuje projekty unijne, dzięki którym uczniowie zdobywają wiedzę wykraczającą poza program nauczania oraz uczestniczą w wielu atrakcyjnych zajęciach i wycieczkach dydaktycznych.

Patronem naszej szkoły jest wybitny sportowiec Janusz Kusociński. Uroczyste nadanie imienia miało miejsce 14 czerwca 2005 roku.


W naszej szkole duży nacisk kładzie się również na rozwijanie zdolności i umiejętności sportowych, wyrabianie hartu ducha i rywalizacji sportowej fer-play. Uczniowie trenują pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, który posiada także kwalifikacje trenerskie i instruktorskie.


Możemy poszczycić się zdobyciem:

  • II miejsca w wojewódzkim turnieju piłki ręcznej dziewcząt, który odbył się w marcu 2008 r. w Zawierciu,
  • IV miejsca w wojewódzkim finale Turnieju Piłki Ręcznej,
  • I miejsca w V Mistrzostwach Zagłębia Dąbrowskiego w piłce nożnej halowej szkół gimnazjalnych (2012r.)
  • awansu do finału wojewódzkiego po zwycięstwie w I, II, III etapie prestiżowego turnieju Coca Cola CUPʼ 2013.


Nasza szkoła prężnie współpracuje ze społecznością lokalną, instytucjami i organizacjami społecznymi, która owocuje organizacją wielu uroczystości środowiskowych, takich jak: Piknik rodzinny, Jasełka, Memoriał Janusza Kusocińskiego, ogólnopolska akcja „Polska biega”, WOŚP i wiele innych.


Gimnazjum jest miejscem przyjaznym uczniom, rodzicom i całej społeczności szkolnej. To szkoła bezpieczna, tu wszyscy się znają, każdy uczeń znajdzie tutaj swoje miejsce i może rozwijać zainteresowania i pasje. 


Do 31 sierpnia 2012 r. funkcję dyrektora pełniła pani mgr Teresa Banaś, a od 1 września 2012 r. funkcję tą sprawuje pani mgr Dorota Sypniewska.

 

Kontakt:

Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Nowej Wsi
ul. Aleksandra Zawadzkiego 161
42 - 460 Mierzęcice
Tel.: (32) 288 70 20
www: www.zsp.mierzecice.pl/gimnazjum.html

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.