System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mierzęcicach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Mierzęcicach jest samodzielną jednostką organizacyjną i budżetową prowadzoną przez Gminę Mierzęcice. Cykl kształcenia w szkole trwa sześć lat. W tym wyjątkowym miejscu Dzieci czują się bezpiecznie, a dzięki właściwemu podejściu Kadry Pedagogicznej wiedza zostaje przekazana z najwyższą starannością. Dyrektorem szkoły jest Pani mgr Marta Czapla.

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wspomagają wszechstronny rozwój każdego ucznia oraz zapewniają wysoki poziom kształcenia, poprzez realizację programów nauczania zgodnych z podstawą programową. Gwarantują dzieciom życzliwe i podmiotowe traktowanie oraz poczucie bezpieczeństwa - realizują wewnątrzszkolny program „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo”.

Umożliwiają każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu na miarę jego możliwości i stale rozwijają zainteresowania i uzdolnienia uczniów poprzez szereg zajęć pozalekcyjnych t.j.:

 • dodatkowy język niemiecki w klasie III,
 • język angielski w klasie „0”,
 • zajęcia wokalno - taneczne i teatralne,
 • zajęcia sportowe,
 • koła językowe,
 • koło historyczne,
 • zajęcia plastyczne,
 • zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki,
 • nauka gry na instrumentach,
 • zajęcia taneczne,
 • zajęcia przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową,
 • zajęcia logopedyczne,
 • warsztaty naukowe i kulturalno - oświatowe i szereg innych.

 

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, naukę dwóch języków obcych( j. angielski, j. niemiecki). Udział uczniów w zajęciach dodatkowych pozwala im zdobywać ogromne osiągnięcia w różnorodnych konkursach:

 • przedmiotowych,
 • artystycznych,
 • sportowych na szczeblu gminy, powiatu i kraju.


Szkoła realizuje wiele projektów i programów nie tylko unijnych ale również ministerialnych, kuratoryjnych i ogólnopolskich - „Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń”, „Szkoła w ruchu”, „Lekki tornister”, „ Mam 6 lat”.


Szkoła gwarantuje uczniom i ich rodzicom szeroko rozumianą pomoc psychologiczno - pedagogiczną oraz socjalną. Jest otwarta na potrzeby rodziców (świetlica z dożywianiem czynna w godzinach od 7:00 do 16:00) oraz środowiska lokalnego.


Szkoła stale wzbogaca swoją bazę lokalową i dydaktyczną co znacznie poprawia komfort pracy i nauki dzieci. Współpraca nawiązana z Agencją Rynku Rolnego pozwoliła na realizację programów „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”.


Nasza szkoła jest super, w niej „uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia, uczymy się, aby wiedzieć, działać, żyć wspólnie i być”.

 

 

Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły:


Kontakt:

Szkoła podstawowa Nr2 w Mierzęcicach
ul. Kolejowa 122
42-460 Mierzęcice
tel./fax: 32 288 70 76
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres skrytki ePUAP: /sp2mce/SkrytkaESP

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.