System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Dzień Dziecka w naszej gminie

Na ten dzień czekają z niecierpliwością wszystkie dzieciaki na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto pełne radości, doskonałego humoru i świetnej zabawy. Podobne nastroje towarzyszyły zarówno najmłodszym mieszkańcom naszej gminy, jak i tym trochę starszym, podczas pikniku zorganizowanego w dniu 1 czerwca na boisku sportowym w sołectwie Mierzęcice Osiedle.

Dzień Dziecka był okazją do zaprezentowania przez wychowanków gminnych placówek oświatowych wielu talentów muzycznych, aktorskich i kabaretowych. W rolach głównych wystąpili kolejno młodzi artyści z SP Przeczyce, SP Boguchwałowice, Przedszkola z Mierzęcic, Przedszkola z Nowej Wsi, SP nr 1 Mierzęcice, SP nr 2 Mierzęcice, Gimnazjum w Mierzęcicach i Gimnazjum w Nowej Wsi. Nasze przedszkolaki zachwyciły wszystkich zgromadzonych popisami tanecznymi i wokalnymi. Uczniowie ze szkół podstawowych zaskoczyli pomysłowymi układami tańca nowoczesnego i profesjonalnym śpiewem. Gimnazjaliści z kolei uraczyli publiczność sporą dawką doskonałego humoru i brzmieniem elektronicznych gitar.


Podczas przerw między występami był czas na przeprowadzenie kilku konkurencji sprawnościowych, konkursu „kredą na asfalcie” oraz wręczenie nagród i dyplomów w Gminnym Konkursie Plastycznym „Portret Mamy” i Gminnym Konkursie Informatycznym „Laurka dla mojej mamy” zorganizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

 

Laureaci konkursu plastycznego „Portret Mamy”


Przedszkola:
I miejsce - Mateusz Kośmider

II miejsce - Laura Płatek
III miejsce - Nikodem Cygarowski


Klasa I Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Marianna Kondas

II miejsce - Karolina Dębowiec
II miejsce - Marcjan Zawadzki
III miejsce - Martyna Wałęsa


Klasa II Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Anna Cichoń

II miejsce - Patrycja Charkot
III miejsce - Magdalena Lebiocka


Klasa III Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Dawid Hanak

II miejsce - Weronika Twardoch
III miejsce - Daniel Proszowski


Laureaci konkursu informatycznego „Laurka dla mojej mamy”


Klasy I – III Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Kania Natalia ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach

I miejsce - Pańta Adam ze Szkoły Podstawowej w Toporowicach
II miejsce - Kijanka Igor ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach
II miejsce - Gajewski Szymon ze Szkoły Podstawowej w Toporowicach
III miejsce - Giemza Magdalena ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach
III miejsce - Płaczek Karol ze Szkoły Podstawowej w Toporowicach


Klasy IV – VI Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Bar Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach


Klasy I - III Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce - Twardoch Karolina z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Mierzęcicach

II miejsce - Barańska Karolina z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Mierzęcicach
III miejsce - Warecka Julia z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Mierzęcicach
III miejsce - Pawlik Monika z Gimnazjum im. J. Kusocińskiego w Nowej Wsi


Nagrodę specjalną otrzymała Warecka Julia z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Mierzęcicach.


Występy artystyczne dzieciaków były oklaskiwane przez licznie przybyłych rodziców, dziadków i mieszkańców gminy. Mogli być dumni ze swoich pociech, gdyż na ich radosnych twarzach nie widać było jakiejkolwiek tremy. Mnóstwo słodyczy i kolorowych zabawek stanowiło najlepszą formę nagrody za żywiołowe i pełne wdzięku popisy.

Gospodarzem pikniku z okazji Dnia Dziecka był Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, a organizatorami sołectwo Mierzęcice Osiedle i Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.
Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.