System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Nagroda w ogólnopolskim konkursie - Sposób na sukces dla naszej mieszkanki

Mieszkanka naszej gminy Alfreda Perczak, właściciel PPHU „Pol-Trans Catering EXPORT-IMPORT” zdobyła nagrodę I stopnia w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”. Z tej okazji pani Alfreda otrzymała również gratulacje od władz gminy Mierzęcice.

 

W konkursie na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich „Sposób na Sukces”, zorganizowanym już po raz jedenasty, brały udział małe i średnie firmy. Tworzą one nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi i realizują ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach Lokalnych Grup Działania. Wykorzystują też w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii. Patronat honorowy nad konkursem objęli prezydent RP Bronisław Komorowski oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Jego organizatorami są m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Bank Gospodarki Żywnościowej oraz Centrum Doradztwa Rolniczego. Kapituła konkursu podkreśliła, że „nagrodzone przedsięwzięcia charakteryzują się m.in. wysokim poziomem rozwiązań technologicznych, organizacyjnych, wykorzystaniem lokalnego potencjału i przede wszystkim tworzeniem nowych miejsc pracy”.

Podczas finału XI edycji konkursu „Sposób na Sukces”, który odbył się w Pałacu Prezydenckim 28 czerwca tego roku wręczone zostały nagrody i dyplomy w czterech kategoriach: indywidualna, rodzinna, zespołowa oraz - inicjatywa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także odbyła się promocja firm wyróżnionych w konkursie. Jedną z laureatek była mieszkanka naszej gminy Alfreda Perczak, właścicielka PPHU „Pol-Trans Catering EXPORT-IMPORT”, która zdobyła nagrodę I-szego stopnia. W spotkaniu uczestniczyli podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk i Dariusz Młotkiewicz sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Wiceminister podziękował organizatorom oraz wszystkim uczestnikom konkursu „Sposób na Sukces”.
- Obecnie 38 proc. obywateli Polski to mieszkańcy wsi, a tylko ok. 19 proc. spośród nich zatrudnionych jest w rolnictwie. Dlatego idea konkursu, czyli tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców wsi, jest niezwykle istotna i wpisuje się w aktualnie realizowaną politykę rozwoju obszarów wiejskich – powiedział Tadeusz Nalewajk, który wręczył laureatom konkursu statuetki i dyplomy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od momentu akcesji do Unii Europejskiej na polską wieś powędrowało 120 mld zł, z czego 40 mld to środki krajowe. Wygrani są wszyscy, którzy poddają się ocenie jury, gdyż wszystkie zgłoszone do konkursu inicjatywy są niezmiernie ważne i korzystne dla rozwoju polskiej wsi i przyszłości polskiego rolnictwa. Życzę wszystkim dalszych sukcesów w tworzeniu kolejnych projektów, ciekawych pomysłów i ich sprawnej realizacji.
Naszą gminę reprezentował Grzegorz Podlejski, wójt gminy Mierzęcice, który również złożył pani Alfredzie Perczak serdeczne gratulacje.

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.