Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Gminne Biuro Spisowe w Mierzęcicach informuje, że w najbliższy piątek 30 lipca 2021r., w godzinach od 8:00 do 14:00 na terenie mierzęcickiego targowiska (biały budynek socjalny) będzie pełnił dyżur rachmistrz spisowy.

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności. Wielkie liczenie rozpoczęło się ponad trzy miesiące temu. I choć półmetek spisu już dawno za nami, to wielu mieszkańców wciąż nie wypełniło obowiązku spisowego.

Logo artykułu - plakat ostrzegający przed dopalaczamiTemat dopalaczy na szerszą skalę zaczął pojawiać się w 2010 roku. Stosowanie tych niezwykle szkodliwych substancji psychoaktywnych jest coraz bardziej powszechne, a efekty ich działania potrafią spustoszyć organizm człowieka.

Logo artykułu - zdjęcie przedstawiające dwa grzybyWymioty, nudności, biegunka, ból brzucha, duszności oraz podwyższona temperatura ciała - objawy zatrucia grzybami mogą być bardzo różne, w zależności od rodzaju i ilości toksyny, która dostała się do organizmu.

Miniatura - Okrągłe logo w środku literaSzanowni mieszkańcy, Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniu 23 lipca 2021r. upływa termin składania wniosków o zasiłek celowy w związku z wystąpieniem zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej dla osób lub rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych.

Zdjęcie przedstawiające dwóch rowerzystówLato trwa w najlepsze. Podczas letnich uciech i wypoczynku nie wolno jednak zapomnieć o tym, by zadbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Przestrzegając kilku prostych zasad, możemy być pewni, że z wakacji przywieziemy wyłącznie dobre wspomnienia.

Miniatura artykułu - logo 2 biegu PKO Piekary ŚląskieJuż 24 lipca w Piekarach Śląskich odbędzie się 2. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. W związku z wydarzeniami Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich zaprasza do odwiedzenia miasta, a  wszystkich miłośników biegania i marszów z kijami do wspólnej aktywności w najbliższą sobotę.

Miniatura artykułu - zdjęcia przestawiające strzykawkę i szczepionkę przeciw COVID-10Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z takich metod ochrony przed wirusami od kilkuset lat. Dzięki szczepieniom chronimy nie tylko siebie, ale także swoich bliskich.

Departament Polityki Rodzinnej przypomina, że Aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r. Osoby, którym przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny (KDR) i posiadają ważny polski dowód osobisty w przypadku dorosłej osoby oraz posiadają mLegitymację szkolną w przypadku dziecka mogą począwszy od 9 czerwca 2021 r. wyświetlać KDR w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Miniatura - Żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku Do Urzędu Gminy wpływają informacje, że na terenie naszej gminy po domach krążą osoby z firm wykonujących instalacje fotowoltaiczne, które rzekomo dofinansowywane są przez Gminę Mierzęcice. Osoby te twierdzą, że współpracują z gminą Mierzęcice, co nie jest prawdą.

Miniatura - logo artykułuOd 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana „uchwałą antysmogową”.

Logo Agencji restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają rolników do udziału w darmowym internetowym webinarium, które odbędzie 15 i 16 lipca 2021 r o godz. 11:00. Spotkanie rozłożone zostało na dwa dni, aby umożliwić jak największej grupie rolników skorzystanie z tej formy edukacyjnej.