Logo artykułu - kadr plakatuOgłaszamy IV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Logo artykułu - ULOTKAUrząd Statystyczny w Katowicach informuje o planowanym badaniu ankietowym Uczenie się osób dorosłych w terminie 1 lutego – 31 marca br. prowadzonym w formie wywiadu telefonicznego wśród mieszkańców województwa śląskiego. Badanie prowadzone jest co 6 lat. Głównym celem badania jest uzyskanie informacji na temat uczestnictwa osób w wieku 15-69 lat w kształceniu formalnym i nieformalnym w powiązaniu z cechami społeczno-demograficznymi.

Miniatura - logo artykułuDyrektor Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Informacja dla właścicieli nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Częstochowie informuje, że od dnia 16 stycznia 2023 r., przywrócono ruch na linii kolejowej nr 182, na odcinku Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenie na odbiór i transport nieczystości ciekłych z terenu Gminy Mierzęcice.

Miniatura - logo artykułuSzanowni Mieszkańcy, gmina Mierzęcice zawarła umowy z firmą ECO – INSTAL Paweł Pałasiński na realizację następujących zadań:

Miniatura - logo artykułuWojewoda Śląski, na wniosek Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A., wszczął postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę dla zamierzenia pn. "Przebudowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji: Tworzeń - Tworóg DN500 MOP 5,5 MPa na odc. ok. 1200 m pod rzeką Czarna Przemsza w Przeczycach".

Miniatura - logo artykułuInformujemy, że w dniach od 1 do 28 lutego 2023 roku przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych opon z samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i z pojazdów rolniczych.

Miniatura - logo artykułuObwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach zawiadamiające strony postępowania o zakończeniu postępowania dowodowego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Budowa bocznicy kolejowej łączącej bazę paliw Katowice Airport z linią kolejową 182 (Tarnowskie Góry - Zawiercie)".

Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzęcicach oferuje na wynajem budynek starej remizy w Mierzęcicach przy ul. Wolności 92 (na przeciw Żabki). Telefon kontaktowy 502 126 220.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Informujemy mieszkańców Gminy Mierzęcice, że w dniu 20 stycznia 2023r. Przewodnicząca Rady Gminy Mierzęcice będzie nieobecna na dyżurze w biurze Rady Gminy Mierzęcice.