Najlepsi odebrali Nagrody Starosty!
Jedenastu laureatów odebrało 7 maja 2026 r. z rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Uroczyste uhonorowanie zwycięzców odbyło się na deskach Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Niezmiernie miło nam poinformować, iż wśród laureatów znalazł się Pan Józef Kotuła – człowiek wielu talentów.
Przyznane wyróżnienie stanowi dowód uznania dla działalności artystycznej oraz istotnego wkładu w upowszechnianie i ochronę dziedzictwa kulturowego naszego regionu. To prestiżowe wyróżnienie jest wyrazem uznania za zaangażowanie, pasję oraz trud włożony w codzienne działania mające na celu pielęgnowanie polskich tradycji oraz promowanie kultury.
W tym roku, tak jak w poprzednich latach wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele różnych dziedzin kultury i sztuki. Wszystkie osoby, które otrzymały nagrody łączy miłość do kultury oraz ogromne przywiązanie do swojej małej ojczyzny, jaką jest niewątpliwie Powiat Będziński.












