Kolejna edycja ZABIEGANEGO POWIATU za nami!
9 maja 2026 r. na terenie Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w Mierzęcicach przy ul. Wolności 102a odbyła się kolejna edycja wydarzenia ,,Zabiegany Powiat” promującego zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród mieszkańców powiatu będzińskiego.
To cykliczne wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 miłośników aktywności ruchowej, którzy wzięli udział nie tylko w biegu, ale również w marszu nordic walking. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, ogromna porcja sportowych emocji, energia, radość i uśmiech, które towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i organizatorom wydarzenia. Nie zabrakło także gorącego posiłku, który pomógł w regeneracji sił.
Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Wydarzenie zorganizowali wspólnie: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. „Zabiegany Powiat” to nie tylko promocja zdrowego stylu życia, ale także doskonała okazja do integracji mieszkańców oraz budowania lokalnej wspólnoty. Każde kolejne spotkanie pokazuje, jak duże znaczenie mają takie inicjatywy dla mieszkańców powiatu. To sportowe wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych wydarzeń sportowych.







