"Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Spotkania z ekodoradcą w kwietniu
    Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 24 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 Ekodo...
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

• System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

• Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

16 kwiecień 2018

Tenisistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w finale wojewódzkim

Miniatura - logo artykułu28 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się turniej tenisa stołowego, podczas którego spotkało się sześć najlepszych zespołów wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

Wśród zawodników znalazły się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach Angelika Bartos i Karolina Cembrzyńska.

Turniej rozpoczął się od podziału na grupy. Zawodniczki zmierzyły się z koleżankami z Dąbrowy Górniczej - pierwszą i trzecią drużyną eliminacji powiatowych. Rywalizacja była zacięta ale dziewczyny wyszły z tej walki bez straty seta. Wygrywały szybko i pewnie nie pozostawiając złudzeń kto zasłużył na awans do rozgrywki finałowej.

O awans do finału wojewódzkiego zmierzyły się z zawodniczkami z Siemoni. Była to tym samym szansa na rewanż za porażkę w finale powiatowym. Tym razem po bardzo zaciętej rywalizacji Karolina i Angelika wygrały oba mecze singlowe. Ostatni brakujący punkt zdobyły po meczu deblowym i tym samym przypieczętowały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w połowie maja.

Karolinie i Angelice gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w finale wojewódzkim.